Kasyno 24 maja 2021

Kasyna ponownie otwarte od 28 maja

Jak wynika z opublikowanego rozporządzenia Rady Ministrów kasyna będą mogły wznowić działalność od 28 maja. Co ciekawe w kasynach będą otwarte bary. Z naszych informacji wynika również, że wszystkie kasyna w Polsce wznowią działalności już w nocy z czwartku na piątek. 

Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że kasyna nie zostaną otwarte szybciej niż przed 5 czerwca, ale nastąpił znaczny spadek liczby zakażeń, co wpłynęło na przyspieszenie znoszenia obostrzeń. We wspomnianym opublikowanym rozporządzeniu Rada Ministrów podjęła decyzję właśnie w sprawie kasyn, a także parków rozrywki, które będą mogły być otwarte także od najbliższego piątku.

Lockdown w Polsce, a funkcjonowanie kasyn

Przypomnijmy, że odkąd zaczęła się pandemia koronawirusa kasyna już trzy razy były zamykane na pewien okres czasu. Pierwszy raz w marcu. Wówczas lockdown trwał do 13 maja 2020 roku. Od tego czasu kasyna działały nieprzerwanie do 28 grudnia. Wówczas rząd także ten biznes postanowił dodać do listy branż, które muszą wstrzymać swoją działalność. Wcześniej w kasynach zostały zamknięte bary. Ostatni raz kasyna zostały zamknięte pod koniec marca tego roku wraz z innymi sektorami gospodarki.

Działalność w reżimie sanitarnym

Tak jak informowaliśmy w pierwszej połowie maja, kasyna będą musiały działać w specjalnym reżimie sanitarnym. Obecnie będzie wprowadzony limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych powierzchni. Możliwe będzie jednak prowadzenie gier także na automatach. Z kolei obsługa i kliencie będą musieli realizować nakaz noszenia maseczek.

W kasynach otwarte będą również bary, co wydaje się naturalną decyzją, ponieważ lada moment zostaną zniesione obostrzenia w związku z przebywaniem w lokalach gastronomicznych. One także zostaną otwarte pod koniec maja przy zachowaniu reżimu sanitarnego.