Kasyno 26 lipca 2022

Kasyna w Makau ponownie otwarte

Po wcześniejszym lockdownie, większość kasyn w Makau została ponownie otwarta. W każdym z nich obowiązują jednak restrykcje, a na drodze powrotu do normalności nadal stoją ograniczenia związane z podróżami. 

Kasyna w Makau ponownie otwarte

Przypomnijmy, że Makau cały czas walczy z pandemią COVID-19, a liczba zakażeń ostatnio wzrosła. W związku z tym niedawno specjalny region administracyjny Republiki Chińskiej zdecydował się na wprowadzenie lockdownu. Niedawno informowaliśmy o tym, że władze przedłużyły okres zamknięcia o kolejne pięć dni.

Po 23 lipca kasyna w Makau zostały ponownie otwarte, ale obowiązują w nich restrykcje. Wszyscy pracownicy podlegają ścisłym wytycznym, a na całym obiekcie może przybywać ich tylko 50%. Na każde dwa metry kwadratowe nie może przypadać więcej niż jedna osoba. Ponadto obowiązuje dystans społeczny.

Łącznie w Makau ponownie otwartych zostało trzydzieści pięć kasyn, a zamknięte pozostają tylko dwa – Regency Art Hotel i Broadway Macau. Oba są wykorzystywane do celów kwarantanny.

Kasyna, które ponownie zostały otwarte muszą kontynuować działalność na poziomie 50% do czasu wygaśnięcia fazy “konsolidacji” Makau. Według informacji “Macau Gaming Inspection and Coordination Bureau”, okres ten ma trwać do 29 lipca 2022 roku

Ograniczenia w podróżowaniu wielką przeszkodą

Pomimo ponownego otwarcia, działalność gospodarcza jest nadal w nienajlepszej kondycji. Powodują to przede wszystkim ograniczenia w podróżowaniu, które mają wpływ na ruch turystyczny.

Wszyscy podróżujący do Makau z Zhuhai muszą przedstawić negatywny wyniku testu na COVID-19, który został wykonany nie wcześniej niż czterdzieści osiem godzin przed wjazdem do regionu. Aby zaliczyć drogę powrotną trzeba z kolei odbyć siedmiodniową kwarantannę w wyznaczonym miejscu przez rząd Zhuhai.

Czy rzeczywiście data 29 lipca okaże się przełomem? Wiele będzie zależało od tego, w jakim stopniu dalej rozwijać będzie się pandemia i jak długo utrzymane zostaną restrykcje związane z podróżowaniem.

tagi:Makau

Dodaj komentarz