Kasyno 30 kwietnia 2021

Kasyna w Polsce otwarte od 8 maja?

W środę 28 kwietnia rząd przedstawił wstępny harmonogram luzowania obostrzeń w maju. Co prawda na konferencji prasowej nie wymieniono kasyn, ale z naszych informacji wynika, że znajdą się one w rozporządzeniu obok hotelów i wraz z nimi - przy zachowaniu reżimu sanitarnego - zostaną otwarte od 8 maja. 

Czy kasyna na pewno zostaną otworzone?

Z komunikatu, który widnieje na stronach rządowych wynika, że przy utrzymującym się niskim poziomie zakażeń możliwe będzie stopniowe luzowanie obostrzeń według zaplanowanego harmonogramu. Otwarcie kasyn w tym harmonogramie zostało ujęte tak jak hotele na 8 maja.

Oczywiście, aby harmonogram luzowania obostrzeń nabrał mocy prawnej potrzebne jest rozporządzenie. Te dotyczące rozwiązań do 7 maja rząd powinien opublikować jeszcze dziś, o czym poinformował rzecznik rządu Piotr Muller na antenie TVP Info.

Jeśli chodzi o rozporządzenie dotyczące kolejnych dni maja, to ma pojawić się ono w kolejnym tygodniu po majówce: –  Dzisiaj wyjdzie rozporządzenie, które dotyczy wszystkich regulacji do 7 maja, a w przyszłym tygodniu wyjdzie już rozporządzenie, które kompleksowo reguluje wszystkie kwestie do końca maja – powiedział Muller.

Kasyna ponownie otwarte

Przypomnijmy, że odkąd zaczęła się pandemia koronawirusa kasyna już trzy razy były zamykane na pewien okres czasu. Pierwszy raz w marcu. Wówczas lockdown trwał do 13 maja 2020 roku. Od tego czasu kasyna działały nieprzerwanie do 28 grudnia. Wówczas rząd także ten biznes postanowił dodać do listy branż, które muszą wstrzymać swoją działalność. Wcześniej w kasynach zostały zamknięte bary. Ostatni raz kasyna zostały zamknięte pod koniec marca tego roku wraz z innymi sektorami gospodarki.

Działalność w reżimie sanitarnym

Tak jak wspomnieliśmy – rozporządzenie, w którym będą szczegóły otwarcia, ukaże się po majówce, ale trudno wyobrazić sobie, by otwarcie kasyn nie nastąpiło w ścisłym reżimie sanitarnym.

Najprawdopodobniej reżim sanitarny będzie dotyczył wpuszczania do środka jednej osoby na 15 metrów kwadratowych powierzchni, przy czym między klientami będzie musiało być półtora metra odstępu. Jeśli chodzi o bary, to te najpewniej w kasynach zostaną otwarte od 29 maja.