Ogolna 26 maja 2022

Kilkuprocentowy wzrost przychodów Super Group w I kwartale 2022 roku

autor: Mateusz Mazur
Super Group, czyli spółka macierzysta zarówno bukmachera Betway, jak i kasyna online Spin, odnotowała w pierwszym kwartale 2022 roku przychody w wysokości 334.5 mln euro, co oznacza wzrost o 7% w porównaniu do roku ubiegłego. 

Udana fuzja

Oprócz przychodów, w I kwartale 2022 roku wzrosła także skorygowana EBITDA. W tym przypadku mowa o 14-procentowym wzroście, do 61,5 mln euro. Ponadto ekwiwalenty środków pieniężnych wzrosły w pierwszych miesiącach tego roku o 39%, do 272.7 mln euro.

Po opodatkowaniu operator odnotował jednak straty w wysokości 163.2 mln euro, które obejmowały 201.5 mln euro kosztów i opłat, co ma związek z fuzją Super Group oraz Sports Entertainment Acquisition Corp. (SEAC)  i wejściem na giełdę.

27 stycznia 2022 roku proces fuzji obu firm dobiegł końca. W efekcie udziałowcy SGHC (dawna nazwa Super Group) wymienili swoje udziały na udziały w nowej spółce (Super Group). Oprócz zmiany marki, Super Group zwiększył także zakres swojej obecności na rynku regulowanym poprzez wprowadzenie zarówno zakładów sportowych, jak i oferty kasyn w Bułgarii.

Dziewięć nowych partnerstw

Co więcej, Super Group podpisała w I kwartale 2022 roku dziewięć nowych partnerstw. Spółka rozpoczęła współpracę między innymi z Milwaukee Bucks, Stock Car Pro Series Brazil oraz Ghana Women’s Football League. Źródłem dodatkowych przychodów marek Betway i Spin jest także bez wątpienia pojawienie się na nowo uregulowanym rynku w Ontario.

– W pierwszym kwartale 2022 r. Super Group rozpoczęło działalność jako amerykańska spółka giełdowa i kontynuowała ekspansję zarówno na istniejących, jak i nowych rynkach zgodnie z naszą strategią wzrostu. Nasz zespół przyzwyczaił się do poruszania się w biznesie w zmieniających się i wymagających środowiskach. Wierzymy, że strategie, które realizujemy, pozwolą nam kontynuować to, gdy w przyszłości będziemy się starać rozwijać Super Group – ocenia Neal Menashe, dyrektor generalny firmy.

Przypomnijmy, że w październiku 2021 roku Betway Group uzyskała licencję na oferowanie zakładów wzajemnych w sieci online na polskim rynkuNa ten moment grupa bukmacherska nie uruchomiła jednak swojej oferty w naszym kraju.