Ogolna 20 czerwca 2022

Kindred Group wycofuję swoją markę z niemieckiego rynku

autor: redakcja
Unibet nie będzie kontynuować swojej działalności na niemieckim rynku. Wycofanie swojej flagowej marki potwierdziła już firma Kindred Group. To efekt ciągłego obowiązywania czwartego międzystanowego traktatu o grach hazardowych - GlüNeuRStv.

Unibet rezygnuje z niemieckiego rynku

Operator poinformował lokalne władze, iż podjął decyzję o anulowaniu wniosku składanego przez Unibet dotyczącego licencji na zakłady sportowe i automaty do gier, rezygnując tym samym z uczestnictwa w czwartym międzystanowym traktacie o grach hazardowych “GlüNeuRStv”, który często określany jest reżimem.

W takich słowach Kindred Group tłumaczy swój krok: – Nasz długoterminowy kierunek strategiczny wyznacza rynki regulowane lokalnie jako główny motor naszego rozwoju. Procedury składania wniosków licencyjnych, warunki licencyjne i otoczenie regulacyjne muszą być jednak przejrzyste, zrównoważone i opłacalne finansowo, by rynek był konkurencyjny.

– Ponieważ nasza działalność w Niemczech jest ograniczona, decyzja będzie miała nieznaczny wpływ finansowy na Kindred – czytamy w komunikacie.

Cały czas priorytetem Kindred Group pozostaje poszerzenie swojej działalności oraz wpływów na rynkach Ameryki Północnej. Z kolei na początku czerwca operator otrzymał pozwolenie i licencje na działalność na terenie Holandii.

Nielegalna działalność Unibetu na polskim rynku

Niestety w komunikacie Kindred Group jest wiele hipokryzji, ponieważ trudno zgodzić się z tym, że światowy hegemon wszystkie regulowane rynki uważa za motor napędowy do swojego rozwoju. Trudno by tak było, jeśli na m.in. polskim działa nielegalnie pod marką Unibetu od wielu lat.

Wśród podmiotów, które tracą na działalności Unibetu, znajdują się wszyscy polscy operatorzy zakładów bukmacherskich, Totalizator Sportowy, Skarb Państwa, ale również polski sport. Mógłby on być znacznie mocniej wspierany, gdyby operatorzy w Polsce mieli równe warunki gry. Unibet nie płaci również organizatorom wydarzeń sportowych i związkom sportowym z tytułu wykorzystywania wyników sportowych.

Marka należąca do Kindred Group oferuje również gry kasynowe online, na które wyłączność ma polski monopolista, a zakłady sportowe nie są obarczone 12-procentowym podatkiem obrotowym ani też 10% podatkiem od wygranych powyżej 2280 zł.

Dodaj komentarz