Ogolna 8 lutego 2023

Niepokojące wyniki finansowe Kindred Group w 2022 roku?

Kindred Group przedstawił wyniki finansowe w 2022 roku. Firma odnotowała spadek przychodów i zysku netto w skali rok do roku.

Słabsze wyniki

Z raportu finansowego przygotowanego przez Kindred Group wynika, iż firma odnotowała spadek przychodów oraz zysku netto rok do roku. Grupa ma jednak nadzieję, że ostatnie działania podjęte w celu wzmocnienia działalności pomogą osiągnąć długoterminowe cele.

Kindred Group zamierza zmniejszyć straty w Ameryce Północnej, planuje zmienić priorytety projektów inwestycyjnych, a także podejmie próbę dalszej optymalizacji kosztów operacyjnych. Choć operator nadal nie przedstawił pełnych szczegółów działań, dyrektor generalny Kindred – Henrik Tjarnstrom zasugerował duże zmiany: – Pomimo wzrostu na naszych podstawowych rynkach i nadal zachęcających wyników w Holandii, po naszym ponownym wejściu na ten rynku w lipcu 2022 roku, wyniki w czwartym kwartale okazały się zdecydowanie poniżej naszych ambitnych oczekiwań.

Pierwszy w historii mundial rozgrywany zimą nie zdołał zrekompensować spadku aktywności sportowej zarówno przed samą imprezą, jak i w trakcie turnieju. Ponadto zmiany regulacyjne w Belgii i Norwegii również negatywnie wpłynęły na przychody. W związku z tym, iż czwarty kwartał 2022 roku nie odzwierciedla prawdziwego potencjału zarobkowego firmy, przekazaliśmy jednorazowe orientacyjne wytyczne na cały 2023 rok, zgodnie z którymi EBITDA osiągnie co najmniej 200 milionów funtów – mówi Tjarnstrom.

Statystyki z czwartego kwartału Kindred

Analizując czwarty kwartał dla Kindred Group, przychody wzrosły o 35,8% rok do roku do 305 milionów funtów, w tym 295,1 miliona funtów przychodów B2C i 10,4 miliona funtów przychodów B2B od firmy Relax Gaming, którą Kindred zakupiła w 2021 roku. Biorąc pod uwagę regiony, 60% przychodów pochodziło z Europy Zachodniej, 26% z krajów skandynawskich, 10% z Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej (SEC) oraz 4% z pozostałych obszarów, w tym z Ameryki Północnej.

Kasyna i gry stanowiły 54% wszystkich przychodów w czwartym kwartale, przy czym przychody z tego obszaru działalności wzrosły o 25% rok do roku. Firma odnotowała wzrost na wszystkich głównych rynkach z wyjątkiem Belgii, gdzie nowe regulacje negatywnie wpłynęły na wyniki. Zakłady sportowe przyniosły 41% wszystkich przychodów, a przychody w tym sektorze wzrosły o 20%.

Patrząc na koszty w czwartym kwartale,  wydatki dotyczące sprzedaży wzrosły o 31,2% do 141 milionów funtów, a koszty administracyjne wzrosły o 11,% do 72,8 miliona funtów. Koszty finansowe netto wyniosły natomiast 1,2 miliona funtów. Biorąc nawet pod uwagę 28,5 miliona funtów innych zysków netto, zysk przed opodatkowaniem spadł o 34% do 51,9 miliona funtów. Łącznie zysk w wysokości 50 milionów funtów za kwartał oznacza spadek o 33,3% rok do roku i jest rezultatem poniżej oczekiwań.

Wyniki w 2022 roku

Chociaż Kindred Group nie opublikował pełnego zestawienia wyników w zakresie przychodów za 2022 rok, szczegółowo omówiono wydatki. Koszt własny sprzedaży był niższy o 4,2% do 484,9 miliona funtów. Całkowite koszty administracyjne wzrosły o 20,3% do 283,6 miliona funtów. Firma odnotowała zysk przed opodatkowaniem w wysokości 126,8 miliona funtów, co oznacza spadek o 62,6% rok do roku.

Dodaj komentarz