Bukmacherka 7 sierpnia 2023

Znane kluby rezygnują z reklam na koszulkach dziecięcych

autor: Adrian Janiuk
Niemieckie kluby przeprowadziły akcję, w której zrezygnowały z umieszczenia nazw swoich sponsorów na koszulkach przeznaczonych dla małoletnich kibiców. Chodzi o to, żeby niepełnoletni nie mieli styczności nawet w pewnym sensie z bukmacherką oraz alkoholem. Są to działania godne pochwały.

Sponsorem VfB Stuttgart jest bukmacher, więc na koszulkach dla dzieci jego logo zastępuje napis “Stuttgart”. Z kolei sprawę w podobny sposób rozwiązało Schalke 04. Na dziecięcych trykotach klubu z Gelsenkirchen zamiast nazwy browaru widnieje nazwa klubu.

Pod koniec lipca Marcina Kamińskiego ogłosił, że Veltins będzie jego nowym sponsorem. Browar z siedzibą w Sauerland w przeszłości zdobił koszulki piłkarzy Schalke 04 i po ponad dwóch dekadach przerwy ponownie to robi. Ponadto browar posiada prawa do nazwy stadionu klubu z Zagłębia Ruhry – Veltins Arena do 2027 roku.

Nabywając jednak koszulkę dziecięcą Schalke 04 próżno szukać nazwy browaru Veltins. Widnieje na niej nazwa klubu. Identycznie postąpił VfB Stuttgart, którego sponsorem jest firma bukmacherska. Zamiast bukmachera Winamax trykot dziecięcy zdobi nazwa miasta Stuttgart.

Dodaj komentarz