Bukmacherka 7 kwietnia 2019

Kolejny tenisista podejrzany o sprzedawanie meczów!

autor: user_5762
Niepierwszy raz można usłyszeć o podejrzeniu handlu meczami w białym sporcie. Nie tak dawno dwóch włoskich tenisistów zostało wykluczonych dożywotnio z gry. Tym razem sprawa dotyczy Brazylijczyka Joao Souzy, który w szczycie swojej formy notowany był na 69. miejscu w rankingu ATP.

O Souzie ostatnio nie było głośno. Zawodnik z Ameryki Południowej spisywał się słabiej, więc siłą rzeczy nie gościł w czołówce. Wielu kibiców może pamiętać jednak sporą liczbę meczów z udziałem Brazylijczyka, gdzie przebieg całego spotkania był bardzo dziwny. Teraz wiadomo, że nie musiał to być wynik sportowej rywalizacji, a nieczystych zagrań.

"Joao Souza ma zakaz udziału oraz rywalizacji w jakichkolwiek zawodach organizowanych bądź uznawanych przez organ zarządzający dyscypliną podczas okresu zawieszenia" – takie jest stanowisko TIU (Tennis Integrity Unit).

Tenisista z Brazylii notowany jest obecnie na 404. miejscu w rankingu ATP. Ostatni swój występ w turnieju najwyższego szczebla zanotował w 2017 roku w Sao Paulo. Souza nie odniósł się do zarzutów i zawieszenia, jednak to nie koniec sprawy. Niedługo powinniśmy być świadkami dalszych kroków w tej sytuacji.

Pełne oświadczenie TIU:

Dodaj komentarz