Bukmacherka 4 czerwca 2018

Kto jest faworytem mundialu? Typują pracownicy Uniwersytetu w Innsbrucku

autor: KB
Faworytami do wygrania mundialu w Rosji są Brazylia i Niemcy. Tak wynika z analiz przeprowadzonych przez Instytut Statystyki Uniwersytetu w austriackim Innsbrucku.

Według analiz pracowników tego Uniwersytetu, szanse Brazylii na dotarcie do finału i późniejszy triumf w nim wynoszą 16,6%. Drugim faworytem są Niemcy, za którymi przemawia 15,8% szans.

Reprezentacja Polski prowadzona przez Adama Nawałkę nie jest zaliczana do grona najlepszych drużyn na mistrzostwach. Polscy piłkarze mają według wyliczeń 1,5% szans na końcowe zwycięstwo na boiskach w Rosji.

Naukowcy z Austrii opierali się głównie na danych dostarczonych przez 26 internetowych firm bukmacherskich, na podstawie których dokonali wielokrotnych symulacji drabinki turniejowej. Ich doświadczenie uwiarygadnia ich wyniki, bowiem przed ośmioma laty trafnie wytypowali zwycięzcę imprezy w RPA (Niemcy), a przed czterema – trzech z czterech półfinalistów mundialu.

Niewielkie są natomiast szanse, aby obie faworyzowane drużyny spotkały się w finale. Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia wynosi 5,5%.

Dodaj komentarz