Loterie 6 października 2022

Lottery.com wyznaczyło nowego CEO oraz dyrektorów zewnętrznych

Kilka dni temu Lottery.com otrzymało ostateczny termin do obsadzenia miejsc w zarządzie. Internetowa platforma poinformowała, iż wyznaczyła nowego dyrektora generalnego oraz dyrektorów zewnętrznych.

Ostateczny termin

Zgodnie z zasadami Nasdaq, każda firma na amerykańskim rynku akcji musi wyznaczyć odpowiednią liczbę niezależnych dyrektorów. Przed tym zadaniem stanęło Lottery.com, które otrzymało czas do 5 października, by przedstawić nowych członków zarządu.

Internetowa platforma poinformowała, iż mianowała dwóch nowych dyrektorów oraz nowego CEO.

Nowi dyrektorzy w Lottery.com

Funkcję CEO zacznie pełnić Sohail S Quraeshi, który rozpoczął karierę jako analityk papierów wartościowych i pracował w instytucjach bankowych w USA, Europie, Azji oraz na Bliskim Wschodzie. Quraeshi jest również założycielem firmy TSS Vertical zajmującej się śledzeniem kontaktów i zarządzaniem aktywami cyfrowymi. Ponadto Sohail S Quraeshi jest także dyrektorem zarządzającym w singapurskiej firmie Vahoca Pt.

Rolę dyrektorów zewnętrznych otrzymali Vladimir Klechtchev i Amer Rustom. Obaj zasiądą obok pozostałego dyrektora – Richarda Kivela, który pozostanie przewodniczącym zarządu, spełniając tym samym wymagania Nasdaq. Klechtchev jest biegłym księgowym z doświadczeniem w zakresie audytu, bankowości inwestycyjnej, zarządzania ryzykiem, zgodności, dochodzeń w sprawie oszust, projektów, doradztwa i doradztwa biznesowego. Z kolei Rustom był współzałożycielem grupy Platinum i ma powiązania z wieloma prominentnymi urzędnikami i liderami z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Dodaj komentarz