Ogolna 10 lutego 2020

Lotto na ślub zamiast kwiatów

Czasy się zmieniają w każdej sferze życia. Kilkadziesiąt lat temu państwo młodzi na prezent weselny zwykle dostawali żelazko albo sprzęt kuchenny. Od tego typu podarunków już się odchodzi, a coraz rzadziej daje się również kwiaty jako dodatek do upominku głównego. Często wynika to z tego, że sami państwo młodzi w zaproszeniach apelują do gości, by zamiast kwiatów, przynieśli w podarunku kupon lotto, zdrapki lub wino. 

Czy wypada poprosić w zaproszeniu o kupon lotto lub wino zamiast kwiatów?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że sugerowanie gościom, że nie chcemy kwiatów, ale kupon lotto lub zdrapki chętnie przyjmiemy, może być odebrane jako brak klasy. Nie do końca tak jednak jest, ponieważ nie jest niczym niegrzecznym, by ukierunkować drugą osobą w sprawie kupna dodatku do prezentu. Niegrzecznym byłoby gdybyśmy nie poinformowali o swoich preferencjach, a następnie narzekali, gdy jedni goście przyniosą kwiaty, drudzy wino, a trzeci książkę.

Co więcej bardzo łatwo o kupon lotto lub wino poprosić poprzez zabawny wierszyk, który już całkowicie powinien przełamać barierę nawet wśród tradycjonalistów i osób starszych. Oczywiście można taki wierszyk napisać samemu, a istnieje również opcja, by skorzystać już z tych gotowych, których w internecie jest całe mnóstwo, co również świadczy o tym, że lotto lub zdrapka są coraz bardziej popularnym prezentem ślubnym. Spójrzmy na przykładowe wierszyki tego typu.

Opcja pierwsza:

Fortuna kołem się toczy,
a dzień ten ma być uroczy
dlatego prosimy Was nasi Mili,
byście kupony Lotto kupili i
wypełnione zamiast kwiatków przynieśli,
a może tego dnia nam się poszczęści
Totolotka sami skreślcie
w Dniu Wesela nam przynieście
Któryś celnie trafić może
Gniazdo uwić Nam pomoże.

Opcja druga:

Goście Drodzy, Goście Mili
Radość byście Nam sprawili,
Zamiast kwiatków – które zwiędną,
Cieszyć oczy krótko będą,
Niechaj każdy Gość jak może,
Szczęściu młodych dopomoże,
W kolekturze inwestując,
I kupon Lotto nam darując

Dlaczego kupon lotto lub zdrapka będzie lepszym prezentem niż kwiaty?

Sprawa jest bardzo prosta, ponieważ żywe kwiaty mają to do siebie, że więdną na przestrzeni kilku dni. Zajmują dużo miejsca w domu, a najczęściej trafiają do wanny, gdzie tracą swój urok, ponieważ państwo młodzi nie mają gdzie ich przechowywać. Tak naprawdę problemy z kwiatami zaczynają się już na sali weselnej, gdyż zwykle świadkowie przez kilkadziesiąt minut szukają wazonów, by umieścić w nich wszystkie kwiaty.

Więcej z kwiatami problemów, niż pożytku i efektów ozdobnych. Inaczej sprawa wygląda z kuponami lotto, zdrapkami lub winem. Przede wszystkim na tego typu rzeczy, nie trzeba szukać miejsca. Kupony można włożyć na przykład do koperty z życzeniami. Co ciekawe istnieje również opcja, by pani w kolekturze wydrukowała nam dodatkowe życzenia na samym kuponie, co już całkowicie powinno sprawić uśmiech na twarzach nowożeńców.

Jakie korzyści mogą zagwarantować kupony lotto i zdrapki?

Przede wszystkim państwo młodzi będą mogli wygrać pieniądze. Być może będzie to kilka lub kilkanaście złotych, ale istnieje też przecież szansa, że wygrają znacznie więcej. Oczywiście taki scenariusz byłby najlepszy, ponieważ nowożeńcy mogliby wybudować wymarzony dom z ogrodem, pojechać na egzotyczne wakacje lub kupić mieszkanie. Gdyby szczęście im dopisało, zyskaliby spokój, a dzień ślubu jeszcze bardziej stałby się dla nich magiczny.

Co prawda nie jest to potwierdzone żadnymi statystykami, ale mówi się, że kupony, zdrapki lub losy loteryjne podarowane od serca, mają podwójną moc. A przecież trudno podarować komuś kupon lub zdrapkę z większą miłością i szczerością, niż młodej parze na prezent ślubny.

W jaki sposób podarować młodej parze kupon lotto lub zdrapkę?

Rzecz jasna najprostszym sposobem, o którym już wyżej wspomnieliśmy, jest włożenie losów do koperty z życzeniami. Można to jednak zrobić również w bardziej wyszukany sposób. Jednym z nich jest wykonanie bukietu ze zdrapek lub kuponów. Można również stworzyć z nich serce, które będzie symbolizowało szczęście i miłość, a to bez wątpienia najważniejsze dwie kwestie – poza zdrowiem – na nowej drodze życia.

Jeśli ktoś czuje się na siłach, może również napisać wierszyk, w którym uwzględni, że podarował zdrapki i kupony lotto na szczęście. Lub z jakiegoś innego powodu, o którym będą wiedzieli tylko obdarowani. Sposobów jest mnóstwo, a najlepiej właśnie wybrać opcję osobistą, ponieważ taka sprawi najwięcej szczęścia nowożeńcom.

Zdrapki i kupony gwarantują zabawę po weselu

Jak już wspomnieliśmy bukiety kwiatów otrzymane w tak dużej liczbie, mogą sprawić wiele problemów. Przyjemności właściwie żadnej, czego nie można powiedzieć o kupnach i zdrapkach. Jeśli tych będzie dużo, tym lepiej dla świeżo upieczonego małżeństwa, ponieważ będą mieli sporo frajdy przy sprawdzaniu kuponów i zdrapywaniu zdrapek. Nawet jeśli obdarowani nie wygrają sporo pieniędzy, przez długi czas będą pamiętali, jak sprawdzali losy. Tym sposobem gwarantujemy nowożeńcom nie tylko możliwość wygrania pieniędzy, ale także pozytywne emocje, które wszyscy sobie cenimy.

Ile kuponów i zdrapek kupić na prezent ślubny?

Przede wszystkim trzeba zastanowić się na jaką grę wyślemy kupon lub jakie zdrapki kupimy. Tych drugich w ofercie LOTTO jest tak wiele, że z doborem tematycznym nie powinno być problemu. Jeśli chodzi o gry liczbowe, najlepiej wybrać takie, których losowanie odbędzie się w dniu wesela lub na drugi dzień. Nie ma sensu wysyłać kuponu na grę, której rozstrzygnięcie będzie znane dopiero za tydzień.

Ważną kwestią jest również liczba zakładów, jeśli zdecydujemy się na gry liczbowe. Oczywiście sama liczba zależy tylko od nas, ale jeśli tych zakładów będzie więcej, najlepiej poprosić, by były na oddzielnych kuponach. Dzięki temu prostemu zabiegowi, nowożeńcy będą mogli poczuć, że zabawa przy sprawdzaniu będzie dłuższa, a w końcu o to w tym wszystkim chodzi.

Na jakie okazje poza ślubem możemy podarować komuś kupon lotto lub zdrapkę?

Możliwości jest bardzo wiele, ponieważ kupon lotto lub zdrapkę możemy podarować również na urodziny, imieniny, czy nawet na święta. W tym ostatnim przypadku dobrym wyborem wydaje się zdrapka, którą możemy kupić o tematyce świątecznej.

Tak naprawdę nie ma znaczenia z jakiej okazji komuś podarujemy kupon lub zdrapkę. Efekt zwykle powinien być ten sam – pozytywny. Wszystko przez to, że zamiast kwiatów dajemy drugiej osobie możliwość wygrania wielkich pieniędzy, emocje i zabawę.