Ogolna 24 maja 2022

Lotto24 odnowiło licencję na niemieckim rynku

autor: Mateusz Mazur
Zeal Network odnowił niemiecką licencję pośrednictwa loterii dla swojej spółki zależnej Lotto24 AG. Siedmioletnia licencja będzie obowiązywać do 30 czerwca 2029 roku i pozwoli Lotto24 na dalsze oferowanie swoich produktów pośrednictwa loteryjnego w na terenie Niemiec.

Pierwsza licencja Zeal Network

Przyznanie licencji Lotto24 przebiegło na warunkach nowego Stanowego Traktatu Hazardowego GlüNeuRStv, który od samego początku budzi w Niemczech wiele kontrowersji. Traktat wszedł w życie 1 lipca minionego roku, a wydana licencja jest pierwszą przyznaną markom Zeal Network.

Obowiązująca dotychczas licencja Lotto24 weszła w życie 26 lipca 2017 roku i miała wygasnąć 30 czerwca tego roku. Zeal uznał, że oddzielna licencja reklamowa wymagana na mocy Stanowego Traktatu Hazardowego nie jest już potrzebna.

Odpowiedzialnym organem ds. gier hazardowych w Niemczech jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Sportu Dolnej Saksonii, ale od stycznia 2023 r. zostanie on przeniesiony do Gemeinsame Glücksspielbehörde der Länder (AöR), czyli nowego krajowego organu ds. gier hazardowych z siedzibą w Saarland.

Wzrost zysków

– Cieszymy się z zaufania, jakim obdarzają nas kraje związkowe. Siedmioletni okres obowiązywania licencji podkreśla wiarygodność firmy w świetle prawa administracyjnego. Wiarygodność, na którą pracowaliśmy już od dziesięciu lat – podkreślił dyrektor generalny Zeal, Helmut Becker.

Odnowienie licencji nastąpiło niedługo po tym, jak Zeal odnotowała 101.6% wzrostu zysku netto w pierwszym kwartale roku obrotowego 2022.