Kasyno 11 lutego 2021

Luzowanie obostrzeń. Kasyna otwarte od północy – 12.02.2021

Zgodnie z opublikowanym wykazem prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, w którym znajduje się projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, otwarte od północy będą mogły być również kasyna. 

Kasyna ponownie otwarte

Przypomnijmy, że odkąd zaczęła się pandemia koronawirusa kasyna już dwa razy były zamykane na pewien okres czasu. Pierwszy raz w marcu. Wówczas lockdown trwał do 13 maja 2020 roku. Od tego czasu kasyna działały nieprzerwanie do 28 grudnia. Wówczas rząd także ten biznes postanowił dodać do listy branż, które muszą wstrzymać swoją działalność. Wcześniej w kasynach zostały zamknięte bary.

Działalność w reżimie sanitarnym

Kasyna stacjonarne będą mogły wznowić swoją działalność w ścisłym reżimie sanitarnym. Jak poinformował jako pierwszy portal RMF warunkiem wznowienia działalności kasyn jest przestrzeganie reżimu sanitarnego: – Do środka wpuszczona zostanie jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni, przy czym między klientami ma być półtora metra odstępu – czytamy.

Oczywiście w kasynach będą również dostępne środki dezynfekcji, a także wiele innych przyrządów, które będą chronić klientów, jak i personel.

Otwarte bary w kasynach?

Warto zaznaczyć również, że zdaniem RMF w kasynach od piątku (12.02.2021) będzie można spożywać w wyznaczonych miejscach alkohol. Informacje te są jednak niepotwierdzone. Z naszych wynika, że bary w kasynach nadal będą zamknięte. Tym samym spożywanie alkoholu w lokalach nie będzie możliwe.

O północy (12.02.2021) rząd łagodzi obostrzenia także dla innych branż. Ponownie otwarte będą bowiem hotele, kina, teatry, a także stoki narciarskie.

tagi:Kasyna