Bukmacherka 23 września 2018

LV BET wycofa wsparcie dla Wisły?

autor: PK
LV BET Zakłady Bukmacherskie jest sponsorem głównym Wisły Kraków. W tym klubie zrobiło się ostatnio bardzo gorąco.

Wszystko za sprawą reportażu Szymona Jadczaka dla TVN24 o Wiśle Kraków, który stał się elementem wyjściowym do dyskusji na temat funkcjonowania tego piłkarskiego klubu. W materiale dziennikarz przedstawił powiązania pomiędzy klubem a środowiskiem pseudokibiców, które nasiliły się w 2016 roku, gdy spółka akcyjna odpowiedzialna za sekcję piłkarską została kupiona przez TS Wisła.

Pokłosiem tego materiału jest znaczące ochłodzenie wizerunku „Białej Gwiazdy”. Jeżeli dołożymy do tego bojkot dziennikarzy, dla których prezes klubu, Marzena Sarapata, po emisji programu, stała się nieosiągalna, należało tylko czekać aż odezwą się sponsorzy.

I tak też się stało. LV BET będący największym wsparciem dla Wisły wystosował pismo, w którym zaznacza, że okoliczności wskazane przez media „mogą mieć znaczenie dla dalszego sponsorowania” klubu. Kojarzenie marki bukmacherskiej z Wisłą, w takich okolicznościach, może mieć bardzo negatywny wpływ na firmę. A od tego już blisko do „przedterminowego rozwiązania umowy sponsorskiej”. 

Warto wyjaśnić, że obecny kontrakt między bukmacherem a Wisłą Kraków ma obowiązywać do 2021 roku. Za sezon firma płaci około 2 mln zł. 

Poniżej prezentujemy dokument skierowany do klubu przez prezesa zarządu LV BET, Rafała Wójtowicza:

 

fot. Wisła Kraków