Kasyna w Makau zmuszone do wprowadzenia ograniczeń w związku z zakażeniami Covid-19
Niedawny wzrost liczby odnotowanych przypadków Covid-19 w Makau skłonił tamtejszy rząd do wdrożenia nowych ograniczeń i restrykcji w kasynach.
Rosnąca liczba zakażeń
Jak poinformował dyrektor Biura Zdrowia (SSM), Alvis Lo, w miniony weekend wykryto 299 pozytywnych przypadków Covid-19. W związku z tym zarządzono nową serię masowych testów, które rozpoczęły się 27 czerwca o godzinie 9.00.
Wyraźny wzrost liczby zakażeń skłonił szefa rządu Makau do wprowadzenia ograniczeń i restrykcji. Obejmują one zamknięcie szeregu usług publicznych i lokalnych przedsiębiorstw. Od 23 czerwca zakazane jest spożywanie posiłków w restauracjach, a obiekty rozrywkowe są zamknięte.
Zamknięcia uniknęły kasyna, chociaż kilka z nich jest bezpośrednio powiązanych z sytuacją pandemiczną. Podczas jednego z wesel, które odbyło się 18 czerwca w Grand Lisboa Palace należącym do SJM Holdings, odnotowano cztery przypadki z pozytywnym wynikiem. W innych miejscach pozytywny wynik testu na Covid-19 otrzymały na przykład osoby pracujące w administracji.
Ograniczenia w kasynach
Co prawda kasyna nie muszą jak na razie zostać zamknięte, ale mają nakaz wprowadzenia wyraźnych ograniczeń, dzięki którym nie dojdzie do dalszego rozprzestrzenia się wirusa. Wszyscy goście będą musieli przedstawiać dowód na negatywny wynik testu. Co więcej przed wejściem będą zmuszeni do poddania się kontroli temperatury. Negatywnym rezultatem testu wykazać musi się także personel. Zalecono również noszenie masek ochronnych KN95.
26 czerwca głos w całej sprawie zabrało Biuro Inspekcji i Koordynacji Gier Hazardowych (DICJ). Zalecono aby kasyna w Makau zmniejszyły liczbę personelu i stosowały niezbędne działania zgodne z protokołem zapobiegania zakażeniom koronawirusem.
– Firmy hazardowe muszą ściśle wdrażać wszystkie wytyczne dotyczące zapobiegania epidemii, które wydało Biuro Zdrowia. Należy podejmować różne środki, dzięki którym unikniemy rozprzestrzeniania się Covid-19. Wśród nich znajdują się obowiązki kontrolowania temperatury ciała, okazanie wyników testów przez klientów, wzmożona dezynfekcja i zmniejszona liczba osób z personelu – czytamy w oświadczeniu DICJ.