Ogolna 10 stycznia 2020

Malta Gaming Authority ukarała Blackrok najwyższą grzywną w historii

Blackrock Media zapłaci łączną karę finansową w wysokości 2,34 miliona euro za świadczenie nieautoryzowanych usług hazardowych.

Wspólne dochodzenie przeprowadzone przez MGA i policję doprowadziło do ustalenia, że Blackrock przetwarzał płatności do i od graczy w ramach nieautoryzowanej usługi hazardowej.

Kara finansowa została zapłacona w drodze ugody zawartej z MGA zgodnie z art. 25 ustawy o grach hazardowych.
Blackrock Media jest własnością holenderskiej spółki Blackrock Entertainment, a główną marką tej firmy są kasyna dostępne na stronie WildSultan.com (działające na licencji Curacao).

Nałożona kara wyraźnie pokazuje, że nasze sposoby wykrywania przestępstw działają. To dowód, że nasze instytucje pracują sumiennie, wydajnie i skutecznie. Jesteśmy zobowiązani do dalszego wzmacniania tego sektora, który ma duże znaczenie dla naszej gospodarki. Nie pozwolimy nikomu zepsuć naszej zasłużonej reputacji. Należy zauważyć, że jest to najwyższa grzywna, jaka kiedykolwiek została wydana przez Malta Gaming Authority”, powiedział sekretarz parlamentarny Malty ds. Usług finansowych Silvio Schembri.

Podsumowując rok 2019 r., zarząd MGA ujawnił, że zawiesił operatorom 11 licencji, a także odrzucił kolejne trzynaście wniosków o licencję w okresie styczeń-czerwiec 2019 r. Wzmacniając nadzór regulacyjny, MGA stwierdziło, że odmowy przyznania licencji pojawiły się, ponieważ osoby powiązane z operatorami zostały uznane za niezdolne do prowadzenia przedsiębiorstwa hazardowego online.