Bukmacherka 29 maja 2020

Malta Gaming Authority: Znaczny spadek przychodów dla firm hazardowych w 2020 roku

Malta Gaming Authority (MGA) przypuszcza, że w 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa przychody brutto firm oferujących zakłady sportowe spadną o około 40%.

Ankieta wśród licencjobiorców

W kwietniu tego roku Malta Gaming Authority (MGA) przeprowadziła ankietę wśród swoich licencjobiorców, aby oszacować szkody jakie wyrządziła pandemia koronawirusa. Firmy działające w internecie zostały zapytane m.in. o przychody z gier brutto, koszty operacyjne i inwestycje, czy działania, które podjęły w związku z odwołaniem niemal wszystkich wydarzeń sportowych.

Na podstawie danych z ankiety, a także prognoz – Malta Gaming Authority (MGA) oszacowało straty ogólne dla wszystkich licencjobiorców w 2020 roku.

Firmy oferujące zakłady sportowe w najgorszej sytuacji

Oczywiście w najgorszej sytuacji znalazły się firmy, które posiadają licencje jedynie na zakłady sportowe. Ich przychody mogą spaść nawet o 40% w 2020 roku. Z kolei firmy będące także w posiadaniu licencji na gry stołowe, loterie i wirtualne sporty w tym sektorze odnotowały wzrost przychodów, ale nie aż tak duży, by zrównoważyć spadki z sektora zakładów sportowych.

W związku z tym większość firm w ankiecie zapowiedziało, że odłożą w czasie wszelkie inwestycje, które planowały w tym roku. Dotyczy to także w większości firm (66% według danych Malta Gaming Authority – przyp. red), które posiadają zarówno licencje B2C, jak i B2B (kasyno i zakłady sportowe – przyp.red).