Bukmacherka 18 grudnia 2019

MF rozpatruje dwa wnioski o wydanie licencji na urządzanie zakładów wzajemnych przez internet

Nowe licencje na urządzanie zakładów wzajemnych to jeden z najbardziej interesujących tematów w całej branży. W ramach dostępu do informacji publicznej, Ministerstwo Finansów poinformowało nas, że obecnie o licencję na świadczenie zakładów wzajemnych przez internet starają się dwa podmioty.  

Z uwagi na kończący się rok, raczej nie ma możliwości, żebyśmy dowiedzieli się o otrzymanych licencjach w najbliższych dniach. Początek 2020 roku może być jednak bardzo interesujący, bo poza spodziewanymi licencjami, na rynku zadebiutują firmy, które licencje już otrzymały.

Kto dostanie licencję?

Ministerstwo Finansów poinformowało nas, że o licencję na zakłady wzajemne przez internet starają się dwa podmioty. Jeden z tych podmiotów to spółka zagraniczna. Czy to oznacza, że któryś z gigantów światowych zawita do Polski? Według naszych informacji o licencję stara się podmiot, który dopiero będzie chciał zbudować markę w świadomości polskich graczy. W przypadku uzyskania licencji wykaże się on innowacyjnym modelem marketingowym.

Czy chętnych brakuje?

Biorąc pod uwagę rozmiar polskiego rynku, trzeba jasno zaznaczyć, że dwa wnioski licencyjne to zdecydowanie za mało. Pamiętajmy, że informujemy w tym momencie o firmach, które są w procesie licencyjnym. Wiele firm ciągle jest na etapie przygotowywania się do wielomiesięcznego i żmudnego procesu.

Niżej publikujemy pełną treść odpowiedzi Ministerstwa Finansów.