Ogolna 4 maja 2022

MGM Resorts z gigantyczną ofertą za LeoVegas

Gigant na rynku hazardowym MGM Resorts przygotował ofertę za szwedzkiego operatora gier online LeoVegas opiewającą na kwotę 607 milionów dolarów. Zrealizowanie tej transakcji pozwoli MGM Resorts rozszerzyć działalność na Starym Kontynencie. 

LeoVegas trafi do rąk MGM Resorts?

MGM Resorts zamierza sfinalizować całą transakcję z istniejących rezerw gotówkowych. W związku z tym, iż zarząd LeoVegas jednogłośnie zarekomendował ten ruch, cały proces może zostać zamknięty w drugiej połowie 2022 roku. Do realizacji potrzebne jest jeszcze zatwierdzenie przez 90% udziałowców LeoVegas.

Bill Hornbuckle, prezes MGM Resorts podkreśla, jak ważną rolę może odegrać ta umowa, która pozwoli zwiększyć zasięg działań operatora: – Naszą wizją jest bycie firmą, która odgrywa wiodącą rolę na świecie w zakresie gier. Umowa z LeoVegas pozwoli nam zwiększyć zasięgi. Odnieśliśmy niezwykły sukces z BetMGM w USA, a dzięki przejęciu LeoVegas w Europie rozszerzymy naszą obecność w grach online na całym świecie. 

Korzyści dla obu stron

Zarząd LeoVegas zauważa natomiast korzyści, jakie pojawią się w związku z realizacją tej transakcji: – LeoVegas działa w branży, która charakteryzuje się m.in. wysokim tempem innowacji, nowymi regulacjami czy konsolidacją. Umowa powinna w przyszłości dobrze służyć zarówno firmie, jak i jej pracownikom.

W 2021 roku LeoVegas odnotował marginalny wzrost przychodów rok do roku do 445,1 miliona dolarów. Z kolei zysk netto firmy spadł o 38,9% rok do roku. Pod koniec marca operator poinformował o otwarciu nowoczesnego centrum technologicznego w Warszawie.

Dodaj komentarz