Miły akcent na zakończenie Mistrzostw Świata
Dwaj Filipińczycy spotkali się w finale mistrzostw świata w 8-bil. Na dodatek Ronnie Alcano i Dennis Orcollo to przyjaciele i podczas zawodów mieszkali w tym samym pokoju. Wygrał Alcano, aktualny mistrz świata w 9-bil.
Dwaj Filipińczycy spotkali się w finale mistrzostw świata w 8-bil. Na dodatek Ronnie Alcano i Dennis Orcollo to przyjaciele i podczas zawodów mieszkali w tym samym pokoju. Wygrał Alcano, aktualny mistrz świata w 9-bil.
W czasie finału trudno było dostrzec, że bilardziści walczą o tytuł najlepszego zawodnika na świecie. Nie widać było zaciekłej rywalizacji, a dobrym zagraniom „rywala” towarzyszyły raczej uśmiechy.
Ale jak przystało na pojedynek mistrzowski, zarówno Alcano jak i Orcollo nie popełniali błędów. W trakcie całego meczu przydarzyło im się w sumie może kilka pomyłek. Ronnie Alcano, który w listopadzie został już mistrzem świata w 9-bil, zarobił za zwycięstwo w Zjednoczonych Emiratach Arabskich 25 tysięcy dolarów.
Finał
Ronnie Alcano – Dennis Orcollo 11-8
Półfinały
Ronnie Alcano – Niels Feijen 10-4
Dennis Orcollo – Joven Bustamante 10-5
Ćwierćfinały
Ronnie Alcano – Elvis Casalang 10-4
Niels Feijen – Nick van Den Berg 10-2
Dennis Orcollo – Marcus Chamat 10-7
Joven Bustamante – Thomas Engert 10-6
www.bilard.info.pl
Więcej Automaty
Fiasko pełnego przejęcia Ainsworth: Novomatic nie osiąga progu 75 proc. udziałów
Austriacki gigant gier i technologii Novomatic AG nie zdołał przejąć pozostałych akcji australijskiego producenta automatów Ainsworth Game Technology, mimo że miał większościowy pakiet udziałów. Oferta wykupu akcji zakończyła się niepowodzeniem, gdy większość mniejszościowych akcjonariuszy nie poparła transakcji do ustalonego terminu.