Automaty 11 listopada 2020

Najodważniejsza kawaleria świata w grze Promatic Group

Narodowe Święto Niepodległości – państwowe święto w Polsce, które corocznie obchodzimy 11 listopada, by upamiętnić odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Co prawda do odzyskania niepodległości bezpośrednio nie przyczyniła się legendarna, polska husaria, ponieważ na polach bitew była obecna od początku XVI wieku do połowy XVIII wieku, ale trudno jej nie wspomnieć w tak ważnym dla nas dniu. 

Przede wszystkim polska husaria kojarzy się nam z wykonywaniem szarż, które zwykle kończyły się spektakularnym zwycięstwami naszych wojsk. Wygranych bitew dzięki tej formacji kawaleryjskiej było multum. A co ciekawe rozstrzygane były nie tylko w sposób efektywny, ale także efektowny. I właśnie taki obraz polskiej Husarii można zobaczyć w grze stworzonej przez Promatic Group, która została uznana za Najlepszy Produkt w 2019 roku na gali Polish Gaming Aces m.in. za to, że w nienaganny sposób nawiązywała do polskiej kawalerii.

Informacje techniczne o grze

Tak jak powyżej wspomnieliśmy główną nagrodę w Polish Gaming Aces w kategorii produkt roku otrzymał Promatic Group za stworzenie gry Husaria. Specjaliści producenta gier projektując slot starali się bowiem odzwierciedlić najważniejsze atrybuty polskiej kawalerii. Graczy z pewnością urzekła animacja pędzącego do boju Husarza, który przeniósł ich w sam środek bitwy.

Husaria przenosi użytkowników na pole bitwy, do legendarnego świata polskich, skrzydlatych jeźdźców. Jest to 5-walcowa gra z 5 liniami, na których wygrane liczone są zarówno od lewej do prawej, jak i od prawej do lewej, co zwiększa szanse gracza na trafienie wygranych.

Nawiązania historyczne

Bez wątpienia, najważniejszym i najbardziej charakterystycznym elementem oręża Husarii były skrzydła husarskie, które dodawały formacji elegancji i dostojności, ale przede wszystkim miały swoje strategiczne zastosowanie – pomagały w płoszeniu koni przeciwnika.

W grze możemy zobaczyć również całą sylwetkę polskiego jeźdźca na koniu dzięki najważniejszemu, rozszerzającemu się symbolowi Wild. Graczy z pewnością urzeknie animacja pędzącego do boju Husarza, który przeniesie ich w sam środek bitwy. Symbol ten zastępuje wszystkie inne symbole, pojawia się na drugim, trzecim lub czwartym walcu, dając możliwość wygrania dwóch Gier Scatter. Pozostałe symbole również nawiązują do historii – są to: Szabla, Lanca, Tarcza, Koń Husarski, Skrzydła Husarskie czy Hełm.

Dodaj komentarz