Ogolna 5 grudnia 2022

Neymar na trybunach stadionu? To akcja międzynarodowego operatora

autor: Mateusz Mazur
Przed meczem Brazylii ze Szwajcarią tysiące fanów miało okazje zrobić sobie zdjęcie z Neymarem. Bardzo szybko okazało się jednak, że pod stadionem 974 w Doha oraz na trybunach pojawił się, nie piłkarz PSG, a człowiek łudząco do niego podobny, który postanowił przebrać się za brazylijskiego zawodnika. Jak się później okazało nie bez powodu. 

Fałszywy Neymar zadrwił z kibiców

Sosia Doney to influencer, którego na Instagramie obserwuje ponad milion użytkowników. Przy okazji jednego z meczów mistrzostw świata, w którym mierzyły się ze sobą Brazylia i Szwajcaria, postanowił on zadrwić z fanów Canarinhos.

Wykorzystując swoje podobieństwo do Neymara, Doney przebrał się za gwiazdę reprezentacji Brazylii i pojawił się na stadionie 974 w Doha. Nie trudno jest się domyślić, że influencer został błyskawicznie oblężony przez kibiców, którzy za wszelką cenę chcieli zrobić sobie zdjęcie z idolem lub zdobyć autograf.

Neymar z logo międzynarodowego operatora?

Wszystkich, którzy zdążyli już pochwalić się na Instagramie zdjęciem z Neymarem czekał jednak ogromny zawód. Kilka godzin po zakończeniu spotkania media społecznościowe obiegło bowiem wideo ukazujące prawdę o całym przedsięwzięciu. Okazało się, że zostało ono zorganizowane we współpracy z marką Aposta Ganha, której logo widoczne było na koszulce fałszywego Neymara.

Co ciekawe, Doney nabrał nie tylko kibiców, ale również fotografów wysłanych do Kataru przez media z całego świata, czy oficjalny profil FIFA. Oni także otoczyli mężczyznę przebranego za Neymara, by uchwycić go na fotografii pośród tysięcy kibiców. W ten oto sposób zdjęcia brazylijskiego piłkarza ubranego w koszulkę z logo międzynarodowego operatora obiegły wkrótce cały świat.