Wyścigi konne 21 lipca 2020

Night Thunder z błękitną wstęgą

Po niezwykle dramatycznym wyścigu triumfatorem Derby został trenowany przez Adama Wyrzyka Night Thunder, który o pół długości wyprzedził faworytkę publiczności Inter Royal Lady. Sukces ogiera jest tym większy, ponieważ Inter Royal Lady była do tej pory niepokonana. Zwycięzcę w boju poprowadził niezawodny polski czempion Szczepan Mazur dla właścicielki Agnieszki Prytulczyk.

Wyścig od początku nie układał się korzystnie dla stajni faworytki Inter Royal Lady, ponieważ dwójka ogierów startująca w tych samych barwach (Hipop de Loire oraz Proletarius) opóźniła start. Klacz ruszyła z kolei dobrze  i znalazła się w czołówce. Peleton poprowadził w tej sytuacji Sewerus…

Relacja z biegu

Dopiero po kilkuset metrach Proletarius zdołał przebić się na front i podkręcił tempo. W dystansie świetnie ustawił się jednak wspomniany Szczepan Mazur, który prowadził zwycięzcę biegu o Nagrodę Iwna, Night Thundera. Relację z biegu doskonale opisała oficjalna strona organizatora www.torsluzewiec.pl: – Tuż przed wyjściem na prostą Proletarius zaczął słabnąć i do ataku wcześnie przystąpiły Night Tornado i Inter Royal Lady. Początkowo walczyły między sobą, jednak za nimi dobrze ruszyły także Timemaster, Airy Boy oraz przyklejony do bandy Night Thunder. Wydawało się, że faworytka nie da się pokonać, jednak uciekała Joannie Wyrzyk w pole. Skutecznie w tym momencie z klaczą walczył Timemaster, ale to Night Thunder pod Szczepanem Mazurem miał najwięcej sił w końcówce. Tuż przed metą uzyskał nieznaczną, ale bezpieczną przewagę i wygrał o 0,5 długości. Klacz została zmuszona do ostatniego wysiłku i rzutem na taśmę odebrała Timemasterowi drugie miejsce. Tym samym trener Adam Wyrzyk zanotował derbową dublę – czyli jego konie zajęły dwa pierwsze miejsca. Co ciekawe, trzy pozostałe płatne lokaty przypadły reprezentantom stajni Krzysztofa Ziemiańskiego – Timemasterowi, Petitowi oraz Night Tornado.

Wielki sukces Szczepana Mazura

Dla wciąż młodego Szczepana Mazura było to już trzecie zwycięstwo w Derby (w tym drugie we współpracy z Adamem Wyrzykiem – przyp.red). Z kolei pierwszy tak duży sukces osiągnęła właścicielka Night Thundera – Agnieszka Prytulczyk. Warto zaznaczyć również, że ogier jest synem wyśmienitego Nathaniela od matki po również znakomitym Rainbow Quest. Zatem, oprócz wyników, bo przecież Night Thunder wygrał wcześniej główny przedderbowy sprawdzian, przemawiał za nim również rodowód.

Prestiżowa ceremonia przyznania nagród

W ceremonii dekoracji udział wzięło wiele znany i ważnych osób w Polsce. W tym: Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik, Członek Zarządu Totalizatora Sportowego Magdalena Kopka, Prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Tomasz Chalimoniuk, Prezes Firmy Westminster Gunnar Neuman oraz Przedstawiciel Firmy Westminster Patryk Petrol.

Fot. torsluzewiec.pl

Dodaj komentarz