Ogolna 20 grudnia 2022

Norweski regulator ponownie zawiesza kary wobec Kindred

Dużo zamieszania i zwrotów akcji pojawia się w sprawie dotyczącej działalności Kindred Group w Norwegii. Krajowy regulator po raz kolejny postanowił wstrzymać karę w postaci grzywny wobec Kindred, gdyż ustalił, iż dla operatora Unibet grupą docelową nie jest Norwegia. 

Nielegalna działalność Kindred w Norwegii

We wrześniu tego roku norweski regulator – Lotteritilsynet ostrzegł Kindred, iż nałoży grzywnę w wysokości 113 tysięcy euro za każdy dzień, w którym operator nie wycofa się z kraju. Dzienna kara miała wejść w życie trzy tygodnie po tym, jak regulator postanowił nałożyć karę. Decyzja zapadła 14 września.

W październiku Lotteritilsynet ogłosił jednak, że dziennie kary zostaną wstrzymane, gdyż operator zadeklarował, iż nie będzie kierował swojej działalności w stronę konsumentów w Norwegii. Stanowisko Kindred okazało się całkowicie niesłowne, gdyż regulator ponownie nałożył grzywny po ustaleniu, iż Kindred nadal działa w Norwegii.

W całej sprawie nastąpił kolejny zwrot, gdyż Lotteritilsynet po raz kolejny zmienił stanowisko i odroczył kary, gdyż jak twierdzi, grupa Kindred dostosowała swoją działalność w Norwegii do wymagań NGA.

Szkodliwa działalność również w Polsce

Nieczyste praktyki Kindred są regularnie spotykanym zjawiskiem. Przykładów nie trzeba daleko szukać, gdyż firma regularnie łamie prawo również w Polsce. Mowa o Unibet, marce Kindred Group, która od lat kieruje swoją ofertę do klientów z Polski, pomimo braku licencji od Minsterstwa Finansów.

Z tego też powodu, jak informował portal EGR, STS zdecydował się na podjęcie kroków prawnych przeciwko Unibet.

Dodaj komentarz