Loterie 9 kwietnia 2024

Nowa platforma Totalizatora Sportowego. Ruszyła Lotto OpenApi

autor: redakcja
Totalizator Sportowy poinformował, że wystartowała platforma OpenApi portalu lotto.pl. Jest ona dedykowana programistom, firmom, portalom czy wszystkim tym, którzy chcą korzystać z publicznych danych – wyników losowań, informacji o produktach, lokalizacjach itp.

Usługa LOTTO OpenAPI pozwala na pobranie powszechnie dostępnych danych przez usługę REST, są to m.in. wyniki, wygrane, statystyki, informacje o grach Totalizatora Sportowego, czy też różne statystyki.

“Treści te są udostępniane bezpłatnie, a aby uzyskać dostęp do usługi LOTTO OpenAPI, wystarczy skontaktować się z nami przez adres email: kontakt@lotto.pl, lub przez formularz kontaktowy: https://www.lotto.pl/kontakt. W treści prosimy o podanie: imienia, nazwiska, nazwy firmy (jeśli istnieje) oraz adresu email i numeru telefonu. Na tej podstawie utworzymy dostęp do LOTTO OpenAPI i wygenerujemy dla Ciebie klucz API key, który będzie służył do autoryzacji zapytań” – czytamy w zapowiedzi nowego projektu o nazwie OpenApi na stronie developers.lotto.pl.

“Usługa LOTTO OpenAPI udostępnia autoryzacje dostępu do metod za pomocą API key, który jest tokenem autoryzacyjnym. Autoryzacja za pomocą klucza API (API Key) to metoda uwierzytelniania, w której użytkownik lub aplikacja klienta musi przesłać specjalny klucz w nagłówku żądania HTTP, aby uzyskać dostęp do zasobów serwera API. Klucz API jest unikalnym identyfikatorem, który serwer używa do weryfikacji tożsamości klienta i uprawnień do wykonania określonych operacji” – brzmi dalsza część instrukcji.

Obecnie Totalizator Sportowy jest na etapie open beta. Dzięki nowemu projektowi realizowane są następujące cele:

– zbieranie informacji o tym, kto pobiera dane – TS jest w stanie reagować na problemy bezpośrednio z odbiorcami,
– ujednolicenie kilku usług do udostępniania danych, do jednej – ułatwia zarządzanie informacjami,
– otwieranie się na świat – TS jest nowoczesny technologicznie i dołączył do pociągu z napisem OpenData.

Dodaj komentarz