Kasyno 10 maja 2021

Nowe informacje. Kasyna w Polsce nie zostaną otworzone przed 5 czerwca

W środę 28 kwietnia rząd przedstawił wstępny harmonogram luzowania obostrzeń w maju. Pomimo tego, że na konferencji prasowej nie wymieniono kasyn, wiele osób z branży przypuszczało, że znajdą się one w rozporządzeniu obok hotelów i wraz z nimi - przy zachowaniu reżimu sanitarnego - zostaną otwarte od 8 maja. Tak się jednak nie stało, ponieważ w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej kasyn nie uwzględniono jako miejsc, które będą mogły być otwarte w maju. 

Kasyna nadal zamknięte

Przypomnijmy, że odkąd zaczęła się pandemia koronawirusa kasyna już trzy razy były zamykane na pewien okres czasu. Pierwszy raz w marcu. Wówczas lockdown trwał do 13 maja 2020 roku. Od tego czasu kasyna działały nieprzerwanie do 28 grudnia. Wówczas rząd także ten biznes postanowił dodać do listy branż, które muszą wstrzymać swoją działalność. Wcześniej w kasynach zostały zamknięte bary. Ostatni raz kasyna zostały zamknięte pod koniec marca tego roku wraz z innymi sektorami gospodarki.

Kiedy kasyna zostaną otworzone?

Tak jak wspomnieliśmy na pewno nie wydarzy się to do 5 czerwca 2021 roku. Nie oznacza to jednak, że kasyna zostaną otwarte dzień później, ponieważ aby do tego doszło będzie potrzebne dodatkowe rozporządzenie. Z całą pewnością wiele będzie zależało tutaj od spadku liczby zakażeń w najbliższych tygodniach.

Z całą pewnością, jeśli w czerwcu dojdzie do otwarcia kasyn – taki jest najbardziej prawdopodobny scenariusz – to będą one działały według specjalnych obostrzeń. Tym samym najprawdopodobniej reżim sanitarny będzie dotyczył wpuszczania do środka jednej osoby na 15 metrów kwadratowych powierzchni, przy czym między klientami będzie musiało być półtora metra odstępu.