Bukmacherka 7 lipca 2023

Nowe informacje w sprawie przejęcia STS Holding

autor: redakcja
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Entain CEE ogłosił wezwanie na sprzedaż 100 proc. akcji STS Holding, cena jednej akcji w wezwaniu wynosi 24,80 złotych.

O planowanym wezwaniu na STS Holding wiadomo było od połowy czerwca. Mateusz i Zbigniew Juroszkowie – za pośrednictwem fundacji rodzinnych – zobowiązali się zbyć akcje STS Holdingu w wezwaniu. Aktualnie kontrolują oni 69,94 proc. kapitału zakładowego spółki.

Transakcja zakłada reinwestycję części wpływów ze sprzedaży akcji STS Holdingu i objęcie 10 proc. udziałów w Entain CEE. Dodatkowo Mateusz Juroszek pozostanie prezesem zarządu STS Holdingu i STS oraz obejmie stanowisko w radzie dyrektorów Entain CEE.

Harmonogram wezwania:

Data ogłoszenia – 7 lipca

Data rozpoczęcia przyjmowania zapisów – 14 lipca

Data zakończenia przyjmowania zapisów – 16 sierpnia

Przewidywany dzień zawarcia transakcji nabycia akcji – 21 sierpnia

Przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia akcji – 24 sierpnia

Warunek złożenia zapisów na sprzedaż minimalnej liczby akcji w ramach wezwania ustalony jest na próg 50 proc. ogólnej liczby głosów. Samo wezwanie ogłoszono na 156.725.958 akcji spółki.

STS S.A. jest spółką handlową z siedzibą w Katowicach prowadząca działalność bukmacherską na terenie Polski. Założona została w 1997 roku. Aktualnie zatrudnia ponad 1500 osób pracujących w około 444 punktach przyjmowania zakładów. STS jest największym przedsiębiorstwem bukmacherskim w Polsce.

Dodaj komentarz