Bukmacherka 22 grudnia 2023

Nowe kierownictwo w Ministerstwie Finansów. Zmiany w departamencie

autor: redakcja
Nastąpiły duże zmiany w Ministerstwie Finansów. Nowym ministrem w rządzie Donalda Tuska został Andrzej Domański. W Departamencie Podatku Akcyzowego i Podatku od Gier pojawiło się już nowe kierownictwo.

Nowym ministrem finansów został Andrzej Domański. Jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Ma 42 Ukończył program Chartered Financial Analyst i przez kilkanaście lat był związany zawodowo z rynkiem kapitałowym jako analityk, zarządzający funduszami, dyrektor inwestycyjny oraz członek zarządu w instytucjach finansowych.

Poznaliśmy też nowe kierownictwo Departamentu Podatku Akcyzowego i Podatku od Gier, który zajmuje się grami losowymi i zakładami wzajemnymi. Dyrektorem została Agata Białas-Giejbatow. Zastępcami będą: Beata Skuzińska, Agnieszka Zaręba-Bielenik i Iwona Rzepnicka.

Departament Podatku Akcyzowego i Podatku od Gier odpowiada za realizację założeń polityki podatkowej w zakresie podatku akcyzowego, podatku od wydobycia niektórych kopalin, podatku od gier, opłaty od środków spożywczych oraz innych obciążeń o podobnym charakterze, a także sprawuje merytoryczny nadzór nad stosowaniem przepisów podatkowych pozostających  w zakresie właściwości Departamentu.

Jest odpowiedzialny za regulację rynku gier, w tym za udzielanie koncesji, zezwoleń, zatwierdzanie regulaminów gier objętych monopolem państwa i wydawanie rozstrzygnięć ustalających charakter gier, a także upoważnień do badań technicznych automatów do gier, urządzeń losujących i urządzeń do gier.

Dodaj komentarz