Ogolna 25 maja 2022

Nowe miejsca pracy dzięki współpracy FanDuel oraz xDesign

Za sprawą nowego porozumienia między operatorem FanDuel, a szkockim producentem oprogramowania xDesign, powstaną setki miejsc pracy. Mowa nawet o 400 stanowiskach.

Wiele miejsc pracy

Według informacji BBC News, porozumienie FanDuel oraz xDesign sprawi, iż do końca 2022 roku powstanie wiele miejsc pracy przede wszystkim w Edynburgu, jak i Glasgow. Szacuje się, że będzie to około 400 stanowisk. Co więcej, obie grupy zamierzają zainwestować 250 tysięcy funtów rocznie w poszukiwaniu odpowiednich kandydatów na rynku pracy.

Za sprawą wieloletniego partnerstwa, xDesign z siedzibą w Edynburgu powiększy swój zespół pracujący nad kontami FanDuel w Edynburgu oraz Leeds. Mówi się, że grupa zostanie poszerzona z 40 do 120 osób. Dodatkowo zatrudnionych zostanie 150 pracowników.

Inwestowanie w ludzi

W takich słowach o poszerzeniu współpracy wypowiedział się Euan Andrews, dyrektor generalny xDesign: – Inwestowanie w ludzi i tworzenie platformy dla przyszłych talentów technologicznych jest koniecznością, aby poradzić sobie z wciąż powiększającą się luką w umiejętnościach technologicznych. Chociaż tworzenie i rozwój miejsc pracy stanowią ogromną część tego partnerstwa, kluczowe znaczenie ma zaangażowanie i wsparcie osób na wczesnych etapach karier technologicznych.

Nową umowę skomentował również COO FanDuel Group, Andy Giancamilli: – Potencjał w brytyjskim i szkockim sektorze technologicznym jest niezaprzeczalny, dlatego wierzymy, że partnerstwo z xDesign zapewni fantastyczne wsparcie i uzupełni pracę naszych światowej klasy zespołów inżynierskich FanDuel. 

Dla FanDuel ostatnie tygodnie są bardzo intensywne. W połowie kwietnia operator wspólnie z PokerStars nawiązali współpracę z kanadyjską firmą Maple Leaf Sports & Entertainment.

Dodaj komentarz