Ogolna 26 sierpnia 2021

Nowy fundusz Jake’a Paula inwestuje w Simplebet

Amerykański youtuber, Jake Paul, wkracza do branży zakładów sportowych ze swoim nowym funduszem Venture Capital. Influencer uważa, że branża hazardowa staje się coraz bardziej popularna w mainstreamie, dlatego zainwestował w Simplebet. 

Simplebet Inc., pozyskał 30 milionów dolarów w ostatniej rundzie finansowania. Inwestycją kieruje Paul Anti Fund i były dyrektor UFC Nakisa Bidarian, który obecnie prowadzi firmę doradczą Bavafa Sports.

Kim jest Jake Paul?

Jake Joseph Paul urodził się 17 stycznie 1997 roku w Cleveland w stanie Ohio. Sławę zdobył w latach 2013-2015 dzięki aplikacji Vine, na której można umieszczać krótkie filmiki i przenosić je na Twittera, czy Facebooka. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to właśnie Twitter jest właścicielem tej aplikacji.

Kariera Paula bardzo szybko się rozwinęła i dziś można powiedzieć o nim, że jest aktorem, youtuberem, bokserem, czy aktorem. Od kilku lat posiada bowiem popularny kanał na YouTube. Z kolei od 2016 gra rolę Dirka w serialu Bizaardvark, amerykańskim sitcomie wytwórni Disney Channel Original Series.

Wszystkie wyżej wymienione aktywności przynosiły celebrycie ogromne środki finansowe, które teraz wykorzystuje inwestując w różnego typu biznesy. Najnowszym z nich jest Simplebet.

Co planuje Simplebet?

Zarząd operatora planuje wykorzystać nowe finansowanie, aby przyciągnąć klientów do mikro-zakładów. Założona w 2018 roku firma Simplebet oferuje bowiem zdarzenia na NFL, NBA, MLB i futbol uniwersytecki. W najbliższym czasie u bukmachera mają pojawić się kolejne dyscypliny takie jak: hokej, piłka nożna, golf, tenis i sporty walki.

W tym tygodniu Simplebet podpisał wieloletnią umowę z DraftKings Inc. na integrację swoich produktów z jednym z największych mobilnych bukmacherów w USA. Dyrektor generalny Simplebet, Chris Bevilacqua, powiedział w wywiadzie, że umowa ta jest ogromnym krokiem w przód dla jego firmy.