Bukmacherka 11 maja 2022

Nowy Jork: Spadek obrotów bukmacherów online w kwietniu

Kwiecień w nowojorskich zakładach sportowych był najgorszym miesiącem pod kątem finansowym w tym roku. Obroty szacuje się bowiem na 1,4 miliarda dolarów, a to spadek aż o 15% względem marca.

Spadek obrotów

Jak informuje serwis Gambling Insider bukmacherzy online przyjmowali średnio zakłady na 46,5 milionów dolarów w kwietniu, podczas gdy w marcu te kwoty sięgały prawie 53 milionów amerykańskiej waluty. To naturalnie przełożyło się na spadek przychodów brutto. Te wyniosły łącznie nieco ponad 104 milionów dolarów. Warto dodać, że tylko połowa – dokładnie 53,1 milionów – trafiła na konta operatorów. To pokazuje, ogromnie wysokie stawki podatkowe na nowo regulowanym rynku w Nowym Jorku.

Liderami rynku były dwie firmy. FanDuel odpowiadał za 43%, zaś DraftKings za kolejne 24% rynku. To przełożyło się na obroty rzędu 600 milionów dolarów oraz 327 liczonych w tej samej walucie. Analityk rynku gier online Eric Ramsey stwierdził, że branża w Nowym Jorku wraca do znanego schematu po interesującym początku. FanDuel i DraftKings będą dominującymi operatorami na rynku.

Nie jest tajemnicą, że FanDuel mocno inwestuje w swoim rodzinnym stanie. To przekłada się na obecne około 40% udziały w rynku – powiedział Eric Ramsey.

Odczuwalny brak NFL

Analitycy PlayNZ uważają, że obecne wyniki zakładów sportowych w Nowym Jorku mogą się utrzymać. Wszystko przez brak meczów ligi futbolu amerykańskiego (NFL), która wróci dopiero jesienią. Jednocześnie zauważają, że golf oraz baseball to sporty mające duży potencjał do impulsu marketingowego. W tym przypadku analitycy zwracają  uwagę na dane sugerujące, że w obu tych dyscyplinach typy wydają się być bardziej opłacalne w kontekście każdego postawionego dolara.

Dodaj komentarz