Ogolna 10 stycznia 2023

Nuvei przejmuje dostawcę rozwiązań płatniczych Paya

Kanadyjska firma fintech - Nuvei Corporation uzgodniła przejęcie amerykańskiego dostawcy zintegrowanych rozwiązań płatniczych i handlowych Paya Holdings za kwotę 1,3 mld dolarów. 

Paya Holdings trafia w ręce Nuvei

Według Nuvei, inwestycja w postaci przejęcia Paya Holdings za 1,3 mld dolarów, pozwoli wzmocnić dotychczasową zdolność firmy do realizacji zintegrowanych płatności. Paya posiada bowiem oprogramowania z ponad 300 niezależnymi platformami dostawców.

Nuvei twierdzi również, że przejęcie dostawcy zdywersyfikuje działalność firmy na rynkach o wysokim wzroście, a także rozszerzy możliwości Nuvei zarówno na duże, jak i mniejsze operacje B2B. Ponadto Nuvei spodziewa się również wzmocnienia istniejącej strategii rozwoju.

Kolejny krok dla Nuvei

Całą transakcję postanowił skomentować prezes oraz dyrektor generalny Nuvei, Philip Fayer: – Proponowane przejęcie Paya jest kolejnym potężnym krokiem w ewolucji Nuvei, łącząc wybitnego dostawcę technologii płatniczych z silną pozycją w globalnym handlu elektronicznym, zintegrowanych płatnościach oraz B2b. Transakcja połączy dwie szybko rozwijające się platformy płatnicze oparte na technologii. Przyspieszy to naszą zintegrowaną strategię płatności, zdywersyfikuje naszą działalność w kluczowych branżach o wysokim wzroście i usprawni realizację naszego plano rozwoju. Zwłaszcza branża hazardowa zyska na tym porozumieniu. 

O przejęciu wypowiedział się również dyrektor naczelny Paya, Jeff Hack – Cieszę się, że zawarliśmy tę transakcję z Nuvei. Zapewni to natychmiastową i znaczącą wartość pieniężną akcjonariuszom Paya. Nadal obserwujemy silny wzrost wśród naszych partnerów i wierzymy, że zasoby Nuvei pozwolą nam kontynuować naszą misję.