07.01.2020 15:23

Ograniczenia reklam hazardowych w Belgii

Belgijski organ regulacyjny sugeruje ograniczenia dotyczące reklam hazardowych. Nowy raport opublikowany przez Belgian Gaming Commission (BGC) skrytykował „wszechobecne” reklamy hazardu podczas play-offów Jupiler Pro League w 2019 roku. W raporcie podkreślono, że fani piłki nożnej są narażeni na promocje bukmacherskie od momentu zakupu biletu na mecz, dzięki relacjom sponsorskim ich drużyn z firmami bukmacherskimi. Reklama […]

Udostępnij
Ograniczenia reklam hazardowych w Belgii

Belgijski organ regulacyjny sugeruje ograniczenia dotyczące reklam hazardowych. Nowy raport opublikowany przez Belgian Gaming Commission (BGC) skrytykował „wszechobecne” reklamy hazardu podczas play-offów Jupiler Pro League w 2019 roku.

W raporcie podkreślono, że fani piłki nożnej są narażeni na promocje bukmacherskie od momentu zakupu biletu na mecz, dzięki relacjom sponsorskim ich drużyn z firmami bukmacherskimi.

Reklama hazardowa jest wszechobecna

Analiza reklam hazardu wyświetlanych podczas meczów piłki nożnej oraz analiza danych bukmacherskich pokazuje z jednej strony, że reklama hazardowa jest wszechobecna na imprezach piłkarskich, a z drugiej strony, że wzrost aktywności hazardowej może być obserwowany w dniach rozgrywek barażowych”, napisano w raporcie.

Silny związek między piłką nożną a hazardem może jednak sprawiać wrażenie, że obie sprawy są nierozerwalnie powiązane, co może prowadzić do normalizacji zachowań hazardowych.

W raporcie podkreślono również, że 14 z 18 klubów w Pro League było sponsorowanych przez operatorów hazardu, w tym wszystkie sześć w play-offach mistrzostw, w których drużyny walczą o tytuł ligi.

Należy sprawdzić, czy i jak można wprowadzić ograniczenia ilościowe dotyczące reklamy. Może to obejmować zakaz reklamy, zakaz sponsorowania klubów sportowych lub lokowania produktu, system punktowy lub maksymalny procent przestrzeni publicznej, którą mogą zajmować takie komunikaty reklamowe”- dodaje raport. „Na tej podstawie Komisja ds. Gier może opracować ukierunkowaną politykę kontroli i sankcji. Reklamę licencjonowanych gier losowych należy traktować jako część rządowych planów zmian regulacyjnych. Reklamy gier hazardowych mogą być obecne na jasno określonych zasadach”.

Udostępnij
147.pl

147.pl