Ogolna 27 maja 2020

Oscar Karlsten nowym dyrektorem Raketech

Firma Raketech ogłosiła, że jej nowym dyrektorem operacyjnym został Oscar Karlsten, który wcześniej zajmował kierownicze stanowisko w Catena Media. 

Ogromne doświadczenia Oscara Karlstena

Raketech podkreśla, że zdecydował się zatrudnić Karlstena, ponieważ ten posiadał bardzo duże doświadczenie w branży, które obejmuje 15 lat lat pracy na stanowiskach kierowniczy. Do tej pory Karlsten zajmował się zarządzaniem produktami w marketingu cyfrowym.

Karlsten spędził cztery lata we wcześniej wspomnianej Catenie, gdzie najpierw piastował stanowisko dyrektor ds. Produktu, a także od 2018 roku dyrektora ds. Informacji. Wcześniej zajmował stanowisko dyrektora generalnego agencji cyfrowej Avantime Group, a także pracował dla cyfrowego studia Toca Boca i giganta internetowego Google.

W nowej firmie Karlsten będzie odpowiedzialny za nadzorowanie wielu projektów, a także rozwój produktu i wiele inwestycji.

Awans Oskara Mühlbacha

Powołanie Oscar Karlsten nastąpiło sześć miesięcy po tym, jak poprzedni dyrektor operacyjny Oskar Mühlbach został prezesem i dyrektorem generalnym Raketechu.

Bogate doświadczenie Oscara w branży marketingu cyfrowego zapewni nam know how, a także wiedzę specjalistyczną, której potrzebowaliśmy. Jestem pewny, że wraz z nim na pokładzie osiągniemy wiele sukcesów – powiedział Oskar Mühlbach.

Spadek zysków Raketech

Raktech w tym miesiącu opublikował sprawozdanie finansowe, z którego wynika, że jego zyski w pierwszym kwartale 2020 roku spadły o 76,6% porównując do tego samego okresu czasu przed rokiem. Co prawda przychody wzrosły o 1,4%, ale znacznie zwiększyły się koszty operacyjne. Tym samym całkowity zysk wyniósł 1,1 miliona euro, co przełożyło się na wcześniej wspominany spadek zysków o 76,6% w porównaniu do poprzedniego roku.

Pomimo tego, że Oscar Karlsten nie przychodzi do firmy w najlepszym dla niej czasie, nastawia się optymistycznie na nowe wyzwanie: – Jestem niesamowicie podekscytowany, że mogę być częścią Raketechu. W firmie panuje tak pozytywna atmosfera, że nie mogę doczekać się współpracy z moimi pracownikami. Głęboko wierzę, że wraz z zespołem dokonamy wielkich rzeczy.