Otwarcie sezonu na Torze Służewiec. Znamy kalendarz dni wyścigowych w 2024 roku
Prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych zatwierdził plany gonitw na sezon 2024 dla Toru Służewiec w Warszawie oraz Toru Partynice we Wrocławiu. Sezon wystartuje 20 kwietnia (sobota) na Służewcu, a dzień później oczy wyścigowej Polski zwrócone będą na Wrocław, gdzie ruszą pierwsze gonitwy na Partynicach. Na obu obiektach odbędzie się łącznie 58 dni wyścigowych – 46 na Torze Służewiec i 12 we Wrocławiu. Kolejne cztery dni z wyścigami konnymi planowane są latem na Hipodromie Sopot.
Zapisz kluczowe daty!
W kalendarzu wyścigowym Toru Służewiec jak zwykle nie zabraknie dat, które powinni zapisać sobie wszyscy fani gonitw na zielonej bieżni. Podczas Otwarcia Sezonu (20 kwietnia) odbędzie się wyścig o Nagrodę Strzegomia, który zainauguruje tzw. Drogę do Derby. Jest to cykl międzynarodowych gonitw dla trzyletnich koni. Obejmuje on także wyścig o Nagrodę Westminster Rulera, który zostanie rozegrany 18 maja podczas Ladies Day. W tym dniu zainaugurujemy tegoroczny cykl Women Power Series. Jest to wyjątkowa seria gonitw tylko dla kobiet, która odbędzie się na Torze Służewiec już po raz piąty. Ostatnim przystankiem na Drodze do Derby jest wyścig o Nagrodę Iwna. Odbędzie się on 16 czerwca w ramach Dnia Dyplomacji.
7 lipca to Gala Derby, podczas której będziemy świadkami wyścigu o błękitną wstęgę, czyli Westminster Derby. Będzie to okrągła, 80. edycja tej najbardziej prestiżowej gonitwy dla trzyletnich koni pełnej krwi angielskiej na Torze Służewiec. Podczas Gali Derby rozegrany zostanie również wyścig o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego.
W sierpniu na Torze Służewiec rządzić będą konie czystej krwi arabskiej. 25 sierpnia, podczas Dnia Arabskiego, odbędą się m.in. gonitwy Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan – Nagroda Europy oraz Traf Warsaw Mile.
W ostatni weekend wakacji (31 sierpnia) rozegrana zostanie Nagroda St. Leger. Jest to klasyczny wyścig dla koni pełnej krwi angielskiej, którego historia sięga 1776 roku (wtedy miała miejsce pierwsza taka gonitwa w brytyjskim Doncaster). Tego samego dnia odbędzie się gonitwa charytatywna Westminster Charity Race.
Otwarcie Sezonu, Gala Derby, Wielka Warszawska – znamy kalendarz dni wyścigowych w 2024 roku na Torze Służewiec. ❤️🐎
➡️ https://t.co/pl5RyUS5gL pic.twitter.com/CR7s5nyVrI— Tor Służewiec (@Tor_Sluzewiec) January 20, 2024
6 października w Warszawie należeć będzie z kolei do Królowej Służewieckich Gonitw. Mowa oczywiście o Wielkiej Warszawskiej, która po raz 79. odbędzie się na Torze Służewiec. Do dziś ta gonitwa stanowi jeden z wyznaczników warszawskiej tożsamości.
Nagroda Mokotowska – jedna z najważniejszych gonitw w kalendarzu każdego mieszkańca tej pięknej warszawskiej dzielnicy odbędzie się 3 listopada. Na dystansie 1600 m zmierzą się tu dwuletnie ogiery pełnej krwi angielskiej.
Oprócz Drogi do Derby i Women Power Series, w tym roku kontynuować będziemy także serię Gonitw Uczniowskich.
Z wyścigami pożegnamy się na Torze Służewiec 17 listopada podczas Zamknięcia Sezonu.
Wyścigowe serce Polski
W sezonie 2024 na Torze Służewiec rozegranych zostanie 238 gonitw dla koni pełnej krwi angielskiej, 112 dla koni arabskich czystej krwi, 16 dla kłusaków francuskich oraz siedem gonitw płotowych.
Na wszystkich kibiców czeka więc mnóstwo sportowych emocji, których początek już 20 kwietnia podczas Otwarcia Sezonu.
Unikalne miejsce
Tor Służewiec to nie tylko sportowe emocje, ale też niezwykłe miejsce na mapie Warszawy, dające możliwość spędzenia czasu w sposób unikalny, niedostępny nigdzie indziej w Polsce. Wspaniała przedwojenna architektura, przestronne tereny zielone i setki pięknych koni w samym sercu stolicy – to wszystko tworzy niepowtarzalny klimat. Dzięki temu przez cały sezon Tor Służewiec przyciąga tysiące kibiców, a w najważniejsze dni wyścigowe także liczne grono znanych gości ze świata biznesu, kultury i sportu.
Nieodłącznym elementem Toru Służewiec jest też moda. Wyścigi konne to znakomita okazja dla osób lubiących eksperymentować ze strojem, aby zaprezentować się w nieszablonowych, wyjątkowych stylizacjach.