Ogolna 9 lutego 2023

Peter Messner ustępuje ze stanowiska dyrektora finansowego Catena Media

autor: Mateusz Mazur
Catena Media poinformowała, że dotychczasowy dyrektor finansowy Peter Messner ustąpi ze swojego stanowiska. 

Zmiany w Catena Media

Strategiczne zmiany w Catena Media przyczyniły się w ostatnim czasie do zawarcia kilku istotnych umów. Zaledwie kilka tygodni temu Gaming Innovation Group (GIG) oficjalnie potwierdziła finalizację transakcji, na mocy której nabyła od Cateny marki AskGamblers.com, Johnslots.com i Newcasinos.com, a także kilka mniejszych domen.

Na tym jednak nie koniec. Na początku lutego Better Collective poinformowało o zakupie co najmniej 5% aktywów Catena Media. Transakcja była następstwem zatrudnienia przez Catenę Carnegie Investment Bank jako swojego doradcę finansowego, który miał wspomóc firmę w zawarciu kolejnych umów. Co więcej, w ubiegłym roku Catena poinformowała także o wstrzymaniu inwestycji strategicznych, a także sporej redukcji zatrudnienia w swoich europejskich oddziałach.

Peter Messner kończy pracę w Catena Media

Teraz elementem transformacji strategicznej Cateny, której celem jest zbudowanie solidnej pozycji na północnoamerykańskich rynkach, stał się także dotychczasowy dyrektor finansowy – Peter Messner – który zakończył swoją pracę w Catena Media. Firma poinformowała o odejściu Messnera w oficjalnym komunikacie, a do roszady na stanowisku dyrektorskim odniósł się także dyrektor generalny Michael Daly.

– Biorąc pod uwagę zwiększenie naszej koncentracji na rynku północnoamerykańskim, doszliśmy do wniosku, że jest to właściwy czas na zmianę w obrębie naszego przywództwa finansowego. Peter w ogromnym stopniu przyczynił się do naszych ostatnich sukcesów i serdecznie dziękujemy mu za jego wysiłki – powiedział Daly.

Dodaj komentarz