Ogolna 19 sierpnia 2021

Playtech i Scientific Games podpisują globalne partnerstwo na rzecz rozwoju iGamingu

Notowana na amerykańskiej giełdzie NASDAQ spółka Scientific Games Corporation podpisała umowę o wzajemnej dystrybucji z Playtech. Pierwsza z firm dostarcza produkty i usługi hazardowe organizacjom loteryjnym i hazardowym na całym świecie. Natomiast druga jest wiodącą globalną spółką zajmującą się technologią hazardową.

Nowe partnerstwo dwóch największych podmiotów w swojej branży przyniesie Scientific Games i Playtech korzyści, rozszerzając ich skalę działania zarówno w Stanach Zjednoczonych, a także na rynkach regulowanych w Ameryce Łacińskiej, Europie Zachodniej i Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce.

Oprogramowanie firmy Playtech będzie dostępne dla operatorów za pośrednictwem Open Gaming System (OGS), czyli platformy agregacji treści cyfrowych, zawierającej materiały pochodzące od wielu dostawców z całego świata. Umowa uwzględnia udostępnienie szerokiej oferty kasyn Playtech, w tym portfolio automatów, gier stołowych i rozrywki w kasynie na żywo, które zostaną zintegrowane z funkcjami i pakietem promocji Scientific Games. Treści Playtecha zostaną udostępnione na OGS na początku w New Jersey, po czym w przyszłości zostaną rozszerzone na inne stany.

Najnowsze partnerstwo jest dowodem umacniania roli Scientific Games OpenGaming™ w branży. Firma zbudowała bowiem jedną z największych na świecie platform agregujących treści z zakresu iGamingu. Tworzy ją ponad 2 500 gier składających się z tytułów opracowanych wewnętrznie oraz z szerokiej gamy produkcji pochodzących ze studiów zewnętrznych. Scientific Games OpenGaming oferuje również inne ficzery, takie jak jackpoty, darmowe rundy, misje i turnieje, z których wszystkie zawierają narzędzia służące do uprawiania odpowiedzialnego hazardu. Gracze mają do nich łatwy dostęp podczas rozgrywki.

Umowa między Scientific Games a Playtech, czyli dwoma największymi graczami, ekscytuje całą branżę – odegra bowiem duży wpływ w rozwoju iGamingu na całym świecie. W związku tym, że kluczowym filarem strategii Playtech jest zwiększenie dystrybucji naszego oprogramowania poprzez wzajemne korzystne partnerstwa z wiodącymi dostawcami B2B na kluczowych rynkach, przy jednoczesnym zwiększaniu zakresu treści i usług, które oferujemy naszym obecnym klientom – partnerstwo z nami znacznie zwiększy dystrybucję treści SG w Ameryce Łacińskiej i Europie.  To rozwiązanie zapewni naszym użytkownikom jeszcze bogatsze portfolio ekscytujących treści z zakresu iGamingu. Z niecierpliwością patrzymy w przyszłość, mając nadzieję, że wiodąca pozycja SG w Stanach Zjednoczonych, ułatwi nam wprowadzenie oprogramowania do kasyn Playtech we wszystkich stanach podlegających regulacjom – powiedział Shimon Akad, COO w Playtech.

Wraz z firmą Playtech, zarówno w Ameryce, jak również na innych światowych rynkach, wprowadzamy wysokiej jakości ekscytujące treści związane z grami. Obecne partnerstwo po raz kolejny świadczy o kluczowej roli, jaką odgrywa platforma OpenGaming w otwieraniu nowych możliwości dla dostawców gier, rozszerzając ich obecność na kluczowych, regulowanych rynkach. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy dostarczać znane na całym świecie gry Playtech naszym partnerom operacyjnym na całym świecie, zapewniając ich graczom wyjątkowe wrażenia płynące z rozrywki – dodał Jordan Levin, Dyrektor Generalny Grupy Digital w Scientific Games.