Ogolna 24 marca 2023

Playtech przedstawia wyniki za 2022 rok

Playtech przedstawił raport, w którym możemy zapoznać się z wynikami firmy za 2022 rok. Wiodący dostawca technologii zanotował wyraźny wzrost przychodów. 

Rekordowe wyniki Playtech

Playtech poinformował w swoim raporcie, iż odnotował 1,6 miliarda euro całkowitych przychodów grupy w 2022 roku, co oznacza wzrost rok do roku o 33%. Znacznie lepiej wygląda również skorygowana EBITDA Playtech, która wyniosła 405,6 mln euro i jest to wzrost o 28% w porównaniu z 2021 rokiem, gdy wynik wyniósł 317,1 mln euro.

Dla Playtech był to dość pracowity rok w kontekście amerykańskiej strategii. Mowa o uruchomieniu platformy IMS w Pensylwanii, a także współpracach z Golden Nugget, WunnBet, Resorts czy 888. Z kolei w przypadku działań w Europie, wzrost przychodów, bez Wielkiej Brytanii, wzrósł o 31% z Holandią jako wiodącym rynkiem. Wpływ na rezultaty ma również działalność w Polsce, Hiszpanii czy Irlandii.

Wyprzedzając oczekiwania rynku

W takich słowach o wynikach wypowiedział się Mor Weizer, CEO Playtech – Rok 2022 był wzrostem siły Playtech, w którym osiągnęliśmy rekordowe przychody i skorygowaną EBITDA, wyprzedzając oczekiwania rynku. Wszystkie części firmy przyczyniły się do tego rezultatu. Mowa o działaniach B2B wspieranych przez Europę i obie Ameryki, a także imponujących wynikach B2C opartych na ciągłej sile Snaitech na rynku włoskim, zarówno w sprzedaży detalicznej, jak i online.

Całkowity przychód B2C wyniósł 983,1 mln euro w porównaniu z 663,7 mln euro w 2021 roku. Kilka dni temu Playtech podpisał umowę z Hard Rock Digital, dzięki której wiodący dostawca otrzyma odpowiednie licencje od HRD.

Dodaj komentarz