Ogolna 8 marca 2021

Podcast Dama Karo #1: Ewa Ulicz

autor: Maciej Akimow
Interplay rusza z serią podcastów Dama Karo poświęconym kobietom pracującym w branży rozrywkowej. Redakcja serwisu chce w ten sposób docenić i zaakcentować udział kobiet w wielu kluczowych projektach. Partnerem podcastów jest firma IGT, która w swojej misji ma wpisane wyrównywanie szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy IT.

Termin publikacji pierwszego odcinka podcastu jest datą symboliczną i nieprzypadkowo dzieje się to w Międzynarodowy Dzień Kobiet. Chcemy w ten sposób szczególnie podkreślić udział kobiet w branży rozrywkowej. Interplay jak zawsze stara się poruszać tematy tabu, a swoimi działaniami chcemy zburzyć krzywdzące stereotypy i niewidzialne mury.

Interplay będzie wspierał kobiety

Działania wspierające obecność kobiet w branży rozrywkowej zostają na stałe wpisane w strategię rozwoju całego serwisu. Pierwszym znaczącym krokiem było dodanie nowej kategorii w ramach nagród Polish Gaming Aces. Magdalena Kopka-Wojciechowska została nagrodzona jako Najbardziej Zaangażowana Kobieta Roku 2020. Podcasty są kolejnym etapem realizowania naszej strategii. Zachęcamy zatem wszystkich do śledzenia i wspierania projektu.

Podcast będzie publikowany co trzy tygodnie, a do programu zapraszane będę kobiety, które zechcą podzielić się swoją historią zawodową. Gościem pierwszego odcinka jest Ewa Ulicz, marketing manager IGT.

Audycji można słuchać na platformach Spotify i Soundcloud.