E-Sport 1 września 2019

Podsumowanie tygodnia w esporcie

autor: MR

Minione dni wyłoniły ćwierćfinalistów berlińskiego Majora, czyli imprezy drugiej części roku. Nie zabrakło niespodzianek. Liderzy rankingu hltv – Team Liquid drżeli o awans do ostatniego dnia. Z rozgrywkami pożegnało się m.in. FaZe Clan z jedynym Polakiem w całym turnieju.

StarLadder Major 2019

W ćwierćfinałach Majora zobaczymy pojedynki ENCE z Renegades, Vitality z AVANGAR, NRG z NaVi oraz absolutny hit, czyli walkę obecnego top1 – Team Liquid z drużyną, którą dzierżyła to miano przez długie miesiące – Astralis. Walka o miejsce w play-offach była niezwykle zacięta i pełna niespodzianek.

DreamEaters, które zaskoczyło podczas Fazy Nowych Pretendentów, nie było w stanie podjąć walki ze znacznie wyżej notowanymi rywalami. Spodziewanie rosyjska organizacja zakończyła rywalizację z wynikiem 0-3. Co ciekawe drugą drużyną z takim rezultatem zostało NIP. Szwedzi od dłuższego czasu mieli problem ze swoją grą i po Majorze w ich składzie zobaczymy zmiany,

Pozytywne niespodzianki to z pewnością postawa AVANGAR oraz Renegades. Co ciekawe Australijczycy potrafili odwrócić losy rywalizacji i z wyniku 0-2 wywalczyli awans do play-offów. W decydującym starciu pokonali faworyzowane G2. Na minus należy zapisać wyniki FaZe, mousesports oraz North. Od tych ekip oczekiwano więcej. Stawiano je wręcz w roli faworytów do awansu.

VirtusPro – kolejne zmiany?

W ostatnich dniach dało się słyszeć głosy, że działacze VirtusPro rozważają kolejne zmiany. Rosyjska organizacja miałaby przestać opierać swój skład CS:GO na Polakach. Nową opcją miałaby być międzynarodowa piątka. Informacja ta nabiera powagi, gdyż pochodzi ze źródła, z którego już wcześniej wychodziły plotki, które następnie potwierdzały się.

friberg opuścił Heroic

Jedna z legend CS’a – Szwed Adam “friberg” Friberg opuścił szeregi duńskiego Heroic. Kontrakt zawodnika z organizacją dobiegł końca. Decyzją Szweda nie został on przedłużony. “Friberg” występował w barwach Heroic od lutego 2018 roku, kiedy to przeszedł z OpTic.