E-Sport 15 września 2019

Podsumowanie tygodnia w esporcie

autor: MR

Dni po Majorze mają to do siebie, że dzieje się wiele. Nie mogło być inaczej w przypadku ostatniego tygodnia. Z perspektywy polskiej sceny najważniejszą informacją jest odejście Filipa “neo” Kubskiego z FaZe. Warto również zwrócić uwagę na BLAST Pro Series Moskwa, które odbyło się bezpośrednio po berlińskim turnieju.

FaZe bez neo

Plotki o odejściu Polaka ze składu FaZe krążyły w środowisku od dłuższego czasu. Dało się o tym słyszeć nawet przed startem Majora. Słaby wynik międzynarodowej formacji tylko wzmocnił tę tezę. Tuż po zakończeniu turnieju dowiedzieliśmy się, że plotki znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości i FaZe Clan ponownie przebuduje swój skład. Nie będzie w nim jednak miejsca dla polskiego in-game leadera. W kontekście zmian mówi się także o odejściu Ladislava “GuardiaNa” Kovacsa. Potencjalnymi wzmocnieniami mieliby być Marcelo “coldzera” David oraz Aleksi “aleksib” Virolainen.

AVANGAR idzie za ciosem, Zeus schodzi ze sceny

Po osiągnięciu zaskakującego rezultatu w Berlinie w postaci dojścia do finału AVANGAR idzie za ciosem i kontynuuje świetną grę. Ekipa z regionu CIS sięgnęła w miniony weekend po trofeum w BLAST Pro Series Moskwa. Turniej był tym bardziej szczególny, że podczas niego swoje ostatnie występy na profesjonalnej scenie zaliczył Danylo “Zeus” Teslenko. Legenda CS:GO już wcześniej wspominała o zakończeniu swojej gry w tym roku, a po słabszych wynikach sam zawodnik ogłosił, że to już pora na odejście od komputera.

Sukces ma swoją cenę

Po świetnych ostatnich tygodniach gracze AVANGAR z pewnością będą potrzebowali chwili odpoczynku. Odbije się to jednak na widowisku podczas Games Clash Masters, które już w najbliższych dniach odbędzie się w Gdynii. Bardzo dobra obsada wrześniowego turnieju została uszczuplona o mocną drużynę. W najbliższych dniach dowiemy się kto zajmie miejsce piątki Daurena “AdreNa” Kystaubayeva w grupie A.

Karuzela kręci się w najlepsze

O ruchach transferowych pisaliśmy już przed tygodniem. Lawina plotek nie ustała i dalej da się słyszeć wiele ciekawych teorii. Wiele dzieje się w kontekście składu FaZe, o czym wspomnieliśmy wyżej. Spore roszady zachodzą także na francuskiej scenie CS:GO. Wiarygodne źródła podają, że miejsce Nathana “NBK” Schmitta w Vitality zajmie Richard “shox” Papillon. Nie są to pierwsze takie roszady we Francji. “shox” ponownie zagra ze starymi znajomymi, czyli z Danem “apexem” Madesclairem oraz Cedriciem “Rpk” Guipouyem.