Ogolna 30 grudnia 2019

Polacy uwielbiają Zdrapki od 20 lat!

Zdrapka w fachowym języku wykonywana jest techniką poligraficzną. Polega na pokryciu właściwego druku warstwą ochronną, którą później można zdrapać. W ofercie Totalizatora Sportowego Zdrapki to produkt numer jeden pod względem udziału w całkowitej sprzedaży. Od ponad 20 lat dostarczają grającym wiele emocji i zabawy oraz szans na wysokie wygrane. Polacy kochają Zdrapki i to z wzajemnością. Portfolio Zdrapek Totalizatora Sportowego jest olbrzymie barwne i różnorodne.

Rok 2019 jest rokiem jubileuszowym dla Zdrapek Totalizatora Sportowego. 29 września 2019 roku skończyły 20 lat. Oferta Zdrapek Totalizatora Sportowego budowana jest w oparciu o wieloletnie doświadczenie, poparte intuicją, determinacją, śledzeniem trendów światowych, ciekawością świata i ludzi. Pierwszą Zdrapkę można było kupić dokładnie 29 września 1999 roku i była to Zdrapka „Zodiak”. 20 lat później na rynku pojawiły się jubileuszowe dedykowane Zdrapki: „Kocham Zdrapki”, „Szalone 20” i „Jubileuszowy Milion” z główną wygraną w wysokości 1 000 000 zł. Nie każdy produkt może poszczycić się już 20 letnią tradycją, a Zdrapki Totalizatora Sportowego zdobywają kolejne szczyty popularności, windując perspektywę zdobywania wygranych jako tę najlepszą i najpewniejszą oraz najbardziej emocjonującą.

Na przestrzeni 20 lat Totalizator Sportowy wprowadził do sprzedaży 492 Zdrapki o łącznym nakładzie ponad 4 576 815 000 losów. Wysokości głównych wygranych, które mogą wygrać grający występują w przedziale od 100 zł do aż 2 000 000 zł. Ceny Zdrapek są również na każdą kieszeń – otóż za jedną można zapłacić złotówkę lub nawet 30 zł, jeżeli gracz chce walczyć o główną wygraną w wysokości 2 000 000 zł!

Wróćmy na chwilę do tej pierwszej możliwości wygrania miliona! W 2015 roku odbył się debiut Zdrapki „GIGA CASH”, która oferowała właśnie tę przełomową główną wygraną. Ten pierwszy milion otworzył drogę kolejnym. W sprzedaży pojawiły się Zdrapki gdzie milionowe wygrane pozwoliły zrealizować marzenia wielu osób. Mowa tutaj o takich grach jak: „GIGA PENSJA”, „GIGA ŻYCIE”, „1 000 000 ZŁ W BANKU”, „SZYBKI MILION” oraz „MÓJ PIERWSZY MILION”.

Już w 2018 roku i w roku bieżącym pojawiły się kolejne hity, tym razem z najwyższymi, jak do tej pory, głównymi wygranymi w wysokości 2 000 000 złotych: „Wielka Zdrapka 777” i „BRYLANTY”.  Warto wspomnieć także o wygranych w nieszablonowych wysokościach podanych na niestandardowych rozwiązaniach. Niedawno Totalizator Sportowy wprowadził również Zdrapkę w formie książeczki „PLAYBOOK 7”, w której główna wygrana, to aż 1 500 000 zł, a pola zdrapujemy na kolejnych 6 stronach.

Obecnie, jak już wcześniej wspomnieliśmy, w kolekturach Totalizatora Sportowego można kupić kilkadziesiąt Zdrapek. Różnią się ceną, kształtem, kolorystyką, tematyką i liczbą szans na losie i oczywiście wysokością głównej wygranej. Wymieniamy tylko kilka propozycji, natomiast zawsze warto udać się do punktu LOTTO i samodzielnie sprawdzić, co jest dla nas najlepszym rozwiązaniem.

W punkcie LOTTO można zapytać np. o Zdrapkę „ŚWIĄTECZNE ODLICZANIE” z główną wygraną w wysokości 1 000 000 zł; „BIAŁE ZŁOTO”, „EXTRA LINIE”, „JUBILEUSZOWY MILION”, „LOTEK”, „PREMIA”, „PLAYBOOK 7”, „PODWÓJNA GRA”.  Chwila o tej ostatniej, czyli „PODWÓJNA GRA” – gramy tutaj na obu stronach Zdrapki. Na awersie zdrapujemy popularną warstwę ścieralną, a na rewersie otwieramy 4 okienka. Ten los odwraca się pozytywnie na 100 %.

Podsumowując  w 2019 roku grającym Totalizator Sportowy wypłacił ponad 865 milionów zł na wygrane. To średnio miesięcznie ponad 73 000 000 zł i średnio dziennie ponad 2 300 000 zł!  Co ciekawe w ostatnim czasie do punktów LOTTO średnio trafia 45 nowych Zdrapek rocznie! A rocznie jest ich w sprzedaży około 90. Zdrapki w sprzedaży są dostępne średnio od 6 do 18 miesięcy.

Zdrapki w Polsce są bardzo popularne i co ciekawe wygrana w nich przynajmniej czysto statystycznie często jest łatwiejsza, niż w popularnych grach liczbowych. Przykładowo w “Giga Cash” w 2016 roku siedem razy większe było prawdopodobieństwo, że trafi się jedną z głównych wygranych (milion złotych – przyp. red), niż wytypuje trafnie sześć liczby w losowaniu Lotto. Ich przewagą nad grami liczbowymi jest również fakt, że zwykle dostarczają graczom więcej rozrywki oraz natychmiastową informację o wygranej. Wszystko wskazuje więc na to, że w kolejnych latach Totalizator Sportowy coraz bardziej będzie rozwijał swoją ofertę Zdrapek, bo te Polacy… Uwielbiają!