Ogolna 28 października 2020

Ponad 20 mln PLN od Totalizatora Sportowego na walkę z koronawirusem

Totalizator Sportowy od początku epidemii koronawirusa aktywnie uczestniczył w działaniach na rzec jej zwalczenia. Łącznie na ten cel wpłacił już ponad 20 milionów złotych, a to jeszcze nie koniec, ponieważ kwota ta ciągle rośnie, gdyż 10% ze sprzedaży produktów online LOTTO także trafia na ten cel. 

Wielka pomoc

Już w marcu 2020 roku Totalizator Sportowy włączył się bezpośrednio w akcję pomocy szpitalom, które walczyły z pandemią. Dokonał tego współpracując m.in. z Ministerstwem Aktywów Państwowych oraz Ministerstwem Zdrowia. Tym samym za pośrednictwem Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej spółka przeznaczyła 4 miliony złotych na zakup sprzętu medycznego i materiałów ochrony osobistej dla 6 szpitali: w Tychach, Lublinie, Tomaszowie Mazowieckim, Warszawie, Jarosławiu i Sanoku.

Poza tym Totalizator Sportowy udzielił pomocy kilkudziesięciu placówkom medycznym w sposób rzeczowy. Także za pośrednictwem Fundacji spółka skarbu państwa przekazała 90 samochodów ze swojej floty, które cały czas wspierają transport w szpitalach.

Nieustająca pomoc

Od 30 marca Totalizator Sportowy zdecydował, że będzie przeznaczał 10% ze sprzedaży produktów online na walkę z koronawirusem i jego skutkami. Co najważniejsze ta pomoc jest bezterminowa, a także transparentna i jawna, ponieważ wysokość przekazywanych środków można śledzić na bieżąco na oficjalnych stronach LOTTO i Totalizatora Sportowego.

Co więcej marka LOTTO jest także zaangażowana w ogólnopolską akcję #ZostańWDomu poprzez autorską inicjatywę „Miliony sposób nudę”, która znajduje się na platformie www.milionysposobownanude.pl.

Dodaj komentarz