Bukmacherka 13 czerwca 2024

Ponad 50 tysięcy pluszaków w akcji “Dorzuć misie”! Środki trafią na konto Fundacji DKMS

autor: redakcja
PGE Narodowy został zasypany maskotkami. Akcja “Dorzuć misie” organizowana przez STS oraz PZPN zakończyła się sukcesem, a na murawie wylądowało 50 048 pluszaków. W związku z tym, Fundacja STS przekaże 60 048 zł na wsparcie Fundacji DKMS, a konkretnie na pokrycie kosztów rejestracji i badania potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych oraz edukację społeczną w temacie dobrowolnego dawstwa szpiku.

Poniedziałkowe, ostatnie przed wylotem na Mistrzostwa Europy 2024 spotkanie reprezentacji Polski z drużyną z Turcji było niezwykle interesujące. Jednak, to co wydarzyło się po gwizdku kończącym mecz, było równie  emocjonujące. Zgromadzeni kibice, którzy przez cały tydzień poprzedzający mecz z Turcją byli informowani o akcji “Dorzuć misie” rzucili na murawę aż 50 048 maskotek.

– Cieszymy się, że jako wieloletni sponsor reprezentacji narodowej razem z PZPN zorganizowaliśmy tak wspaniałą akcję, jaką jest „Dorzuć misie”, a która zaangażowała tak wielu kibiców. Wielokrotnie udowodniliśmy, że w obszarze aktywacji skierowanych do fanów sportu wyznaczamy w Polsce trendy i tak samo było podczas meczu z Turcją – powiedział Paweł Rabantek, Chief Marketing Officer STS.

60 tysięcy złotych dla fundacji

– Kibice reprezentacji Polski jak zawsze stanęli na wysokości zadania. Nie tylko gorąco dopingowali naszą drużynę narodową, ale i pomogli w słusznej sprawie. Dzięki akcji „Dorzuć misie” Fundacja STS przekaże ponad 60 000 zł na pokrycie kosztów rejestracji i badania potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych oraz edukację społeczną w temacie dobrowolnego dawstwa szpiku. To wielka radość, że wszyscy gramy do jednej bramki – powiedział Cezary Kulesza, prezes PZPN.

Zgodnie z zapowiedzią, Fundacja STS przekaże gwarantowane 10 000 zł oraz 1 zł za każdego pluszaka, który został rzucony na murawę aby wesprzeć Fundację DKMS a konkretnie pokrycie kosztów rejestracji i badania potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych oraz edukację społeczną w temacie dobrowolnego dawstwa szpiku. Kwota, jaką udało się zebrać to 60 048 zł. Misie rzucone na murawę trafiły do Stowarzyszenia Nadzieja na Mundial, które rozdysponuje  je do Domów Dziecka oraz lokalnych ośrodków pomagających osobom w potrzebie.

Udana współpraca STS, PZPN i Fundacji DKMS

Dodatkowo, w specjalnie przygotowanych przez STS wraz z Fundacją DKMS i PZPN strefach (przed i na stadionie), w których chętne osoby mogły rejestrować się jako potencjalni Dawcy szpiku zarejestrowano 205 nowych, potencjalnych Dawców szpiku.

– Dziękujemy wszystkim za udział w akcji „Dorzuć misie” podczas meczu Polska-Turcja na Stadionie Narodowym w Warszawie. To była prawdziwa demonstracja solidarności, zaangażowania i wsparcia! Ogromnie dziękujemy Fundacji STS, STS i PZPN oraz każdemu kibicowi, który przyniósł pluszaka i dorzucił swoją cegiełkę do naszych wspólnych działań na rzecz pacjentów chorych na nowotwory krwi. Dzięki Waszej hojności, Fundacja DKMS otrzyma kwotę 60 048 zł. To wsparcie pozwoli nam sfinansować rejestrację kolejnych potencjalnych Dawców szpiku by dać szansę na wygraną w najważniejszym meczu – meczu o życie. Razem pokazaliśmy, że piłka nożna to nie tylko sport, ale również wspólnota gotowa do pomagania potrzebującym. Podczas tego wydarzenia Wolontariusze Fundacji DKMS zarejestrowali 205 kibiców – wyznała Agnieszka Wodzińska, Wiceprezes Fundacji DKMS.

W trakcie dziewięciu odsłon akcji „Dorzuć misie” w zebrano 284 923 maskotek. Tym samym, na konta osób potrzebujących oraz fundacji trafiło 816 981 zł.

Dodaj komentarz