Ogolna 6 stycznia 2021

Porozumienie Playtech i IGT

Playtech zawarł nową umowę licencyjną dotyczącą treści z International Game Technology (IGT).

Nowa umowa

Zgodnie z umową Playtech będzie w stanie oferować w USA gry zawierające dowolną z funkcji opatentowanych w ramach portfela patentów IGT w USA.

Umowa z IGT to kolejny znaczący kamień milowy w rozwoju naszej obecności w Ameryce Północnej, jeśli chodzi o ostatnie miesiące naszej działalności – powiedział dyrektor operacyjny Playtech, Shimon Akad.

Playtech uważa, że nowa umowa była głównym krokiem w stronę wzmożonej ekspansji na rynki w Ameryce Północnej, po tym jak uzyskał licencję w New Jersey. Warto przypomnieć, że firma wystartowała w tym stanie wraz z Bet 365 i BetMGM.

Innowacyjność

Dyrektor operacyjny IGT, Nick Khin uważa, że podpisanie umowy z Playtech wpłynie na innowacyjność i rozwój obu firm: – Współpraca z Playtech pomoże napędzać naszą wspólną innowacyjność i rozwój, a także dodatkowo zweryfikuje nasze zasoby własności intelektualnej.

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie Playtech uruchomił platformę technologiczną do zarządzania informacjami (IMS) wraz z kolumbijskim operatorem Wplay. Zgodnie z umową IMS Playtech zostanie uruchomiony we wszystkich produktach Wplay zarówno na platformach detalicznych, jak i internetowych.

***

W ostatnim czasie redakcji Interplay udało się porozmawiać z Wojciechem Włodarczykiem – prezesem polskiego oddziału IGT. Zachęcamy do lektury. 

Dodaj komentarz