Bukmacherka 26 lutego 2020

Powraca akcja “Fortuna za gole”

Już w ten weekend powraca Fortuna 1. Liga, a wraz z nią akcja sponsora tytularnego rozgrywek - "Fortuna za gole". Tym razem bukmacher zapłaci 1000 złotych za każdą bramkę strzeloną w 21. i 22.kolejce Fortuna 1. Ligi. Zebrana kwota zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację dla Łukasza Derbicha i Karola Hodowanego, u których choroba oraz wypadek uniemożliwiły dalszą karierę piłkarską.

Obaj byli piłkarze są podopiecznymi Fundacji Zaliczony Czas, którą założył były zawodnik Polonii Warszawa, Rafał Kosiec, który także walczy o powrót do zdrowia po ciężkim wypadku.

Gdy dowiedzieliśmy się że u męża wykryto przewlekłą chorobę nerek, w jednej chwili runął nam świat. Szok i niedowierzanie. W grudniu mąż przeszedł szereg badań pod kątem przeszczepu. W lutym został wpisany na listę pacjentów oczekujących na przeszczep. Dziś przy życiu utrzymują go dializy. Teraz każdego dnia czekamy na telefon, gdzie w słuchawce usłyszymy żeby wsiadać w auto i jechać do danego szpitala bo jest nerka. Po operacji przeszczepionego organu potrzebna będzie długa i kosztowna rehabilitacja, by dojść do jak największej sprawności. Każda złotówka jest dla nas bardzo cenna. Głęboko wierzę, jestem pewna, że Łukasz wróci do sprawności, a dzięki takim akcjom ta pewność tylko wzrasta – powiedziała Ewelina Derbich, żona Łukasza, byłego zawodnika Sandecji Nowy Sącz, Cracovii Kraków czy Ruchu Chorzów.

Marcin Janicki, prezes rozgrywek nie ukrywa dumy, że zaplecze Ekstraklasy sponsoruje Fortuna, która pomoże byłym piłkarzom: –  Jesteśmy dumni z tego, jak nasz sponsor tytularny angażuje się w środowisko Fortuna 1. Ligi, jednoczy piłkarzy oraz kibiców, a także wspiera byłych zawodników w walce z przeciwnościami losu. Liczę na to, że piłkarze podczas trwania akcji Fortuna Za Gole potwierdzą swoje strzeleckie umiejętności, dzięki czemu zebrana kwota będzie pokaźna.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy Fortuna organizuje tego typu akcję charytatywną. W październiku ubiegłego roku jeden z największych polskich operatorów wspomógł kwotą 39 572 zł Fundację Dziecięca Fantazja, w ramach akcji „Fortuna gdy pełna trybuna”. Tamta inicjatywa polegała na tym, że Fortuna za każdego kibica, który przyszedł na daną kolejkę ligową, zapłaciła złotówkę. Natomiast “Fortuna za gole” swój debiut zaliczyła już w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018. Wówczas udało się zebrać 38 000 złotych, ale bukmacher zaokrąglił kwotę do 50 000 złotych i przekazał ją Stowarzyszeniu Wiosna. Podobnie było w grudniu ubiegłego roku, gdy Fortuna zebrała 42 000 złotych na rzecz Antosia Faberskiego. Wówczas kwota także została zaokrąglona do 50 000 złotych.

Kiedy dowiedzieliśmy się o problemach Łukasza oraz Karola postanowiliśmy, że to właśnie oni będą beneficjentami tegorocznej odsłony akcji Fortuna Za Gole. Widząc jak w poprzednim sezonie fani zespołów pierwszoligowych potrafili włączyć się w naszą akcję wspierania najbardziej potrzebujących, mam nadzieję, że również tym razem tłumnie przyjdą na mecze swoich drużyn, by obserwować emocjonujące piłkarskie widowiska, a piłkarze swoimi celnymi strzałami dołożą cegiełkę do pomocy przy leczeniu oraz rehabilitacji swoich kolegów z boiska – skomentował najnowszą akcję charytatywną, Konrad Komarczuk, prezes Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie.

Fot. Fortuna

tagi:Fortuna