Ogolna 11 października 2022

Present Creative przejęte przez Greentube

Należąca do Novomatic firma Greentube zakończyła proces przejęcia Present Creative. 

Present Creative w rękach Greentube

Greentube pozyskało Present Creative, czyli amerykańskie studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem treści dla sektorów iGamingu oraz iLottery z doświadczeniem w Real Money Gaming oraz Casual Gaming.

Całkiem niedawno Michigan State Lottery zatwierdziło kilka produktów Present Creative. Na tym zamierza oprzeć się Novomatic, które planuje rozszerzyć obecność Present Creative na amerykańskich rynkach.

Satysfakcja z transakcji

W takich słowach o pozyskaniu Present Creative wypowiedział się Michael Bauer, CFO/CGO w Greentube: – Z przyjemnością możemy ogłosić przejęcie Present Creative, które pasuje do naszego profilu. Mają duże doświadczenie w tworzeniu gier i dobrze znają zawiłości rynku amerykańskiego, co pozwala nam dodać jeszcze bardziej lokalny charakter do naszych gier. Stany Zjednoczone to dla nas bardzo ważny rynek. Mamy ambitne plany, aby stać się wiodącym dostawcą w regionie. To przejęcie z pewnością napędzi tę ekspansję.

Zmiany skomentował także Ben Sutherland, CEO i współzałożyciel Present Creative: – Cieszymy się, że zostaliśmy częścią rodziny Greentube. To przejęcie pozwoli nam przyspieszyć nasze procesy rozwoju i przenieść nasze produkty na wyższy poziom. To fantastyczna okazja dla Present Creative. Nie możemy się doczekać współpracy z Greentube, aby dostarczyć atrakcyjne treści lokalnym graczom za pośrednictwem imponującej sieci operatorów.

Greentube wkroczył na amerykański rynek w 2021 roku i obecnie dostępny jest w Michigan oraz New Jersey. Całkiem niedawno otrzymał licencję na prowadzenie działalności w Ontario. Na początku września Greentube otrzymał również certyfikat dostawcy od Światowego Stowarzyszenia Loterii (WLA) za swoje wielokanałowe rozwiązanie Plurius.

Dodaj komentarz