Bukmacherka 13 grudnia 2023

Prezes Entain rezygnuje

autor: Lukasz

Jette Nygaard-Andersen nie jest już prezesem zarządu koncernu Entain. Tymczasowo jej obowiązki przejęła Stella David. Niedawno gigant branży rozrywkowej przejął polskiego bukmachera STS.

ŁUKASZ MAJCHRZYK

To już kolejna zmiana prezesa w spółce. W lipcu 2020 roku ze stanowiska ustąpił Kenneth Alexander, którego zastąpił Shay Segev. Jette Nygard-Andersen stała na czele Entain od stycznia 2021 roku, kiedy zastąpiła na tym stanowisku Shaya Segeva (przeszedł do platformy DAZN). Jej rezygnacja ma charakter natychmiastowy, a tymczasowo, do momentu zatrudnienia nowej osoby, obowiązki prezesa zarządu przejęła dyrektor niewykonawcza Stella David.

Wszyscy jesteśmy wdzięczni Jette za jej zaangażowanie w kierowanie firmą w tak trudnym okresie. Kierowała także zespołem wykonawczym przy opracowywaniu nowej strategii komercyjnej, która, mam pewność, doprowadzi do silniejszego wzrostu organicznego i bardziej rentownej działalności Entain. Osobiście przykro mi, że Jette opuszcza firmę – powiedział, cytowany w oficjalnym komunikacie członek zarządu firmy Barry Gibson.

Była już prezes grupy Entain ogłosiła swoją rezygnację kilkanaście dni po tym, jak udało się zawrzeć porozumienie z Prokuraturą Koronną w sprawie niejasnej działalności holdingu w Turcji. Spółka była oskarżona o naruszenie tzw. Bribery Act z 2010 roku, a w szczególności o brak odpowiednich procedur, zapobiegających przekupstwu.

Holding zgodził się zapłacić karę finansową oraz zwrócić zyski w łącznej wysokości 585 mln funtów, wpłacić darowiznę w kwocie 20 mln funtów na cele charytatywne oraz pokryć koszty postępowania. Należności będą spłacane przez cztery lata w ratach.

Ostatni czas nie jest dla spółki łatwy. Jeden z największych banków inwestycyjnych Goldman-Sachs obniżył rekomendację dla akcji Entain z „kupuj” na „sprzedawaj”, a w ciągu ostatnich 30 dni ich wartość spadła o 14,75 proc. Jako powód bank Goldman-Sachs podał „trudności ze wzrostem w ostatnich miesiącach”. Obawy o rozwój działalności mają dotyczyć szczególnie sektora online.

W ostatnim czasie Entain dokonał kilku przejęć. W listopadzie 2022 r. przejął chorwacką spółkę SuperSport. W sierpniu zakończył proces przejmowania 99,3 proc. udziałów w STS, a w październiku do swojego portfolio dodał firmę analityczną Angstrom Sports.

Nie wiadomo, w jakim kierunku pójdzie polityka Entain pod nowym kierownictwem i jak to wpłynie na działalność polskiego bukmachera.

Dodaj komentarz