Ogolna 3 października 2023

Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego: starannie przygotowaliśmy to święto

autor: Lukasz
Tor Służewiec staje się coraz bardziej znany w Europie, chętnie przyjeżdżają tutaj właściciele koni i trenerzy z innych krajów. Kibice pojawiają się na trybunach, bo wiedzą, że czeka na nich impreza na najwyższym poziomie.

Łukasz Majchrzyk: Totalizator Sportowy to wielka firma, która dba jednocześnie o tradycję. Wyścigi konne to stosunkowo niewielka część waszej działalności, ale czy można je nazwać perłą w koronie?

Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego: – Prowadzenie Toru Służewiec to jednocześnie jest zaszczyt, ale i zobowiązanie, żeby odpowiednio dbać o ten zabytkowy, modernistyczny kompleks. Jeśli chodzi o wyścigi konne w Polsce, to śmiało można ten obiekt nazwać najcenniejszym klejnotem w naszym kraju. Dzisiaj celebrowaliśmy wielki dzień wyścigów, czyli już 78. Wielką Warszawską rozegraną na Torze Służewiec, a 110. w ogóle. To dobre, mocne liczby, pokazujące historię i rangę wydarzenia, a my w Totalizatorze Sportowym jak wiadomo, liczby kochamy.

Przyszło wielu kibiców oraz gwiazd show-biznesu. Oprawa wygląda bardzo dobrze.

– Przygotowujemy to święto starannie, a pogoda też nam w tym roku dopisała. Pojawiło się wielu kibiców, wystartowały piękne, wysokiej klasy konie, mamy powody do radości. Rozmawiam z ekspertami, którzy chwalili poziom emocji sportowych. Cieszę się, że tak to wydarzenie wszyscy odbierają.

Od wielu lat Totalizator Sportowy jest mecenasem Toru Służewiec, a teraz po kilku latach Wielka Warszawska zyskała rangę Listed. Walczycie o rozwój wyścigów konnych w Polsce?

– Uzyskanie rangi Listed przez Wielką Warszawską to ogromne wyróżnienie, które włącza tę gonitwę do europejskiej elity. Bardzo zależy nam na otwieraniu się na Europę i współpracy z tamtejszymi partnerami. Podnosimy dzięki temu poziom sportowy wyścigów konnych w Polsce, tak żeby Tor Służewiec stał się popularny i znany za granicą. Właściciele i trenerzy koni chętnie tutaj przyjeżdżają i biorą udział w naszych wyścigach. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się też zawody w skokach przez przeszkody Warsaw Jumping, które zostały rozegrane kilka tygodni temu. Promując Tor Służewiec w Europie, możemy pokazać, że w Polsce potrafimy robić wydarzenia zarówno na wysokim poziomie sportowym, jak i organizacyjnym.

Totalizator Sportowym jest mecenasem wyścigów i sportu jeździeckiego. Za rok w Paryżu na igrzyskach olimpijskich pojawią się polscy jeźdźcy. Można się tym chwalić.

– Tak, to faktycznie ogromny sukces, ponieważ polscy jeźdźcy po raz ostatni zaprezentowali się we wszystkich konkurencjach jeździeckich na igrzyskach w Moskwie w 1980 roku. Ale sukcesy polskich sportowców i fakt, że możemy ich wspierać, to nie tylko nasza zasługa. Zależy nam, żeby nasi kibice i klienci wiedzieli, że to dzięki ich zaangażowaniu i temu, że korzystają z produktów Lotto, możemy być największym mecenasem sportu i kultury w Polsce. Środki trafiają na wiele ważnych celów, m.in. na zachowanie i rozwój tego wyjątkowego miejsca, jakim jest Tor Służewiec.

Dodaj komentarz