Ogolna 11 sierpnia 2020

Prezydent Ukrainy podpisał ustawę hazardową

Zgodnie z przewidywaniami prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenskij podpisał ustawę o legalizacji hazardu.

Oficjalne zatwierdzenie ustawy

Na oficjalnej stronie internetowej Rady Najwyższej Ukrainy możemy przeczytać, że projekt ustawy o legalizacji hazardu został podpisany przez prezydenta Ukrainy.

Jak wcześniej informowała Ukraińska Agencja Informacyjna, zgodnie z treścią ustawy Ukraina zezwala na organizowanie gier hazardowych w kasynach i internecie. Legalna jest również działalność bukmacherów w sieci naziemnej i online. A to nie wszystko, ponieważ legalny jest również poker online.

Oczywiście, by prowadzić wszystkie ww. działalności potrzebna jest odpowiednia licencja.

Ukraiński regulator

Regulację państwową w zakresie organizacji i prowadzenia gier hazardowych będą prowadzić Rada Najwyższa Ukrainy, Gabinet Ministrów Ukrainy, Komisja Regulacji Gier Hazardowych i Loterii oraz inne organy państwowe w ramach swoich obowiązków, zgodnie z Konstytucją i prawem Ukrainy.

Organizatorami gier hazardowych mogą być wyłącznie osoby prawne będące rezydentami Ukrainy. Co ważne jednocześnie funkcji organizatorów gier hazardowych nie mogą pełnić takie podmioty jak: banki i inne instytucje finansowe; przedsiębiorstwa, zakłady i organizacje wpisane do rejestru zakładów non-profit; oraz podmioty prawne, na które nałożono sądowy zakaz organizowania gier hazardowych.

Organizatorzy gier hazardowych mogą zatrudniać wyłącznie osoby, które ukończyły 21 lat.

tagi:Ukraina